بال های پرواز
وب لژیون همسفر خاطره (کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان)
درباره وبلاگ


ما همه برای خدمت و آموزش پا به حیات نهاده ایم . ابتدا ،آموزش سپس خدمت درست ،انجام بدهیم.
تا اینکه از این بندهائی که ما را به اسارت خود در آورده اند بتوانیم تک تک آنها را بگسترانیم و به جلو پیش برویم تا جایی که آموزگاری شویم برای افرادی که در بندها اسیر شده اند تا آنها را نجات بدهیم وبرای رهایی آنان تلاش نمائیم.
اما برای رهایی از چنگال اعتیاد به مواد مخدر، که مسافران مان اسیر آن شده اند و برای رهایی از دام هائی که مسافران و همسفران در آن اسیر گشته اند بایستی آموزش کافی در این زمینه ببینیم و سپس صبر را مد نظر داشته باشیم و در برابر سختیها و مشکلات استقامت و پایداری نشان دهیم تا به آن رهایی و آرامش نسبی دست یابیم و به نقطه ای جاری شویم که آغاز نمودیم.

مدیر وبلاگ : همسفر خاطره
یکشنبه 19 دی 1395 :: نویسنده : همسفر الهه

بنام خدا

ما باید با محبت وارد قلبها شویم.

ما هستیم که تعیین کننده ایم که انسان کدام چهره را نشان بدهد، انسانها همه خوبند برخورد ما انسان ها را 1. تحریک میکنیم 2.پر کنیم....ادامه دارد

بنام خدا

ما باید با محبت وارد قلبها شویم.

انسان ها دو چهره دارند : 1.چهره طوفانی 2.چهره آرام

به اعتقاد آقای مهندس خدا انسانی با ریشه ی بد خلق نکرده است و در اثر برخورد با وقایع متعدد باعث میشود انسان کدام چهره خود را نشان بدهد.

ما هستیم که تعیین کننده ایم که انسان کدام چهره را نشان بدهد، انسانها همه خوبند برخورد ما انسان ها را 1. تحریک میکنیم 2.پر کنیم.

شما همیشه به عمق انسانها رجوع بکنیدو به صحبت هایشان اعتماد نکنید.

در کنگره واژه ی مسافر آمده این واژه ها بعبارتی اختراع وابداع شده اند.

مسافر : فرد مصرف کننده ای که خواسته قوی برای درمان دارد .

معتاد؛ کسی که مصرف میکند ومیخواهد مصرف بکند.

مرزبان :مرز جغرافیایی شعبه و قوانین .

راهنما : راه را نمایان میکند.

در کنگره پزشک و مشاور ودرمانگر نداریم بلکه راهنما و رهجو داریم.

رهجو ؛کسی که جوینده راه باشد و راه را گم کرده و بدنبال پیدا کردن راه باشد اتلاق میگردد..

رهجو باید درفکر و پندارو کردار رهجو باشد.

وقتی رهجو وارد کنگره میشود تا سه جلسه مهمان محسوب میشود و به او فرصت داده میشودتا ببیند کنگره را قبول  و معمولا برنامه خاصی به او داده نمیشود وباید راهنما را بر مبنای حس خودانتخاب بکندو به حس خود اعتماد بکند.

مرحله بعدی؛رهجو باید هدف داشته باشد و هدف رسیدن به درمان است وباید بکنگره اعتقاد داشته باشد .

کنگره الگو دارد و همه نمایان هستند.

وقتی وارد کنگره میشود تا زمانی که می آید ودرمان میشود یک سری وظایفی دارد؟

1.برای درمان یا باید بکنگره بیاید ویا به انجیو های دیگری رودو نباید دو گروه را همزمان بیایدچون راه وهدف هایمان یکی نیست وهدف فلان گروه ترک اعتیاد و هدف کنگره درمان است ، حتی تا زمانی که کنگره می آیید کلاس مدیتیشن و یا کلاس های معنوی دیگر ممنوع است و در کنگره اینقدر متون آموزشی داریم که دیگر فرصت ندارید.

2.رهجو باید به راهنما اعتقاد و ایمان داشته باشد و این اعتماد را باید راهنما بوجود بیاورد

3.وقتی سفر اول را آغاز میکند رهجو باید هر مقام ومنصبی که دارد را پشت درب کنگره بگذارد  و وارد شود و در کنگره فقط احترام رهجو را دارد نه احترام دکتر و مهندسیش را .چیزی که در سفر اول مهم است :

درست سفر کردن ودر سفر بودن است.

چرا ارزش ندارد ،بخاطراینکه اگر ارزش داشت  که نمیگذاشت تو مصرف کننده بشوی و برای همسفران هم صادق است اگر پول و مقام و منصبت ارزش داشت که از معتاد شدن پسر ویا شوهرت جلوگیری میکرد.

در لژیون مالی ،سفر اولی ها را حذف میکنیم، چون سفر اولی تعادل نداردو دراینجا وظیفه به درمان رسانیدن آنهاست.

رهجو خیال میکند اگر به راهنما سرویس بدهد زودتر خوب میشود نه اینطوری نیست چون اینجا راهنما ورهجو هستند ووظیفه وشرایط فرق میکند .

بعضی ها به قوانین احترام نمیگذارند وقاچاقی به راهنما سرویس میدهندو فکر میکنند مسافرشان زودتر به درمان میرسد نه اینطوری نیست.

به راهنما در روز موعود هدیه ای از روی عشق و علاقه بدهند.

کنگره هدف نیست بلکه وسیله ای است که او را به درمان میرساند و جهان بینی هدف نیست ؛باید به کنگره ،راهنما وروش درمان و دارو اعتقاد داشته باشند.

رهجو نباید به راهنما در مورد دارو و دوز دارو نظر بدهد.

باید به متون کنگره اعتقاد داشته باشد  واستفاده بکند و درمان اعتیاد کار بسیار سختی است وحتما باید هفته ای یک سی دی گوش بدهندوباید شخص معتاد بمیرد ومسافر در بیاید .هیچ انسانی بد نیست بلکه آموزش بد او را بد کرده است .

اعتقاد به حرمت کنگره داشته باشد و عمل کند.اگر روی برنامه باشند و درست انجام بدهند سفر اول لذتی دارد که هیچ جا ندارد و لذت را در سفر دوم وحتی سوم هم نمیبرد ولی بعضی ها خراب میکنند و لذتی نمیبرند.

اعتقاد به مرزبان داشته باشد و وظیفه راهنما است که مرزبان را بالا ببرد و اگر مرزبان قوی باشد شما در لژیون آرامش دارید .

اگر به درمان وتعادل اعتقاد داشته باشید قطعا میتوانید بدرمان برسید .

باید 15 دقیقه قبل از کارگاه آموزشی در جلسه حضور یابد و باید بدانید دو موضوع در کنگره حل شده است 1.ترافیک در کنگره 60 حل شده است 2.ساعت هم اختراع شده است.

یکی از وظایف رهجو این است که در کنگره خدمت کند خدمت حال مسافر را خوب میکند .کسی که میخواهد خدمت کند باید زودتر بیاید طی بکشد ،آشغال جمع بکند و نه تنها کسر شأن است بلکه محبوب مردم میشود و برای همین مقام ومنصبرا پشت درب کنگره بگذارید .نباید انتظار از کنگره بجز انتظار درمان نداشته باشید وکنگره محل همسریابی ،رفیق یابی ویا کاریابی نیست .رهجو باید پول درمان ودارویش را بدهد.

اگر مسافر بکنگره بیاید ودرمان شود ولی همسفری که مسافر ندارد بعد 6 ماه باید برود و ما وظیفه نداریم مسافر را بیاوریم اینجا هر کس با پای خو آمد میپذیریم .رهجو خودش باید به خود کمک کند وانتظار کمک از سمت دیگران را نداشته باشد .

سفر اولی ها سه تا 4 جلسه چیزی بلد نیستند ولی راهنما باید یکسری چیز به او یاد بدهد و راهنما باید ادب و حمایت از سبد پول را به او یاد بدهد.

در بخش نشریات فایل های صوتی و سی دی های آموزشی هست و امکاناتی هست که باید بهایش را بدهد .

نوع مطلب :
برچسب ها : سی دی وظایف رهجو،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :