تبلیغات
بال های پرواز - سی دی احترام
 
بال های پرواز
وب لژیون همسفر خاطره (کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان)
درباره وبلاگ


ما همه برای خدمت و آموزش پا به حیات نهاده ایم . ابتدا ،آموزش سپس خدمت درست ،انجام بدهیم.
تا اینکه از این بندهائی که ما را به اسارت خود در آورده اند بتوانیم تک تک آنها را بگسترانیم و به جلو پیش برویم تا جایی که آموزگاری شویم برای افرادی که در بندها اسیر شده اند تا آنها را نجات بدهیم وبرای رهایی آنان تلاش نمائیم.
اما برای رهایی از چنگال اعتیاد به مواد مخدر، که مسافران مان اسیر آن شده اند و برای رهایی از دام هائی که مسافران و همسفران در آن اسیر گشته اند بایستی آموزش کافی در این زمینه ببینیم و سپس صبر را مد نظر داشته باشیم و در برابر سختیها و مشکلات استقامت و پایداری نشان دهیم تا به آن رهایی و آرامش نسبی دست یابیم و به نقطه ای جاری شویم که آغاز نمودیم.

مدیر وبلاگ : همسفر خاطره
چهارشنبه 22 دی 1395 :: نویسنده : همسفر الهه

بنام یگانه خالق هستی

روز دوشنبه مورخ 95/10/20 لژیون بالهای پرواز با حضور 6 نفر از همسفران وبه استادی خانم خاطره پیرامون آموزش سی دی احترام کار خود را آغاز نمود.

ابتدا همسفری سؤال نمودند مدتی است که در سفر درونی که انجام میدهم حس حسادت هم در من بوده است چه کنم تا کم رنگ شود؟.....Image result for ‫عکس امین دژاکام‬‎ابتدا همسفری سؤال نمودند مدتی است که در سفر درونی که انجام میدهم متوجه شدم که حس حسادت هم در من وجود دارد، چه کنم تا  بتوانم کم رنگش کنم؟

وپاسخ استاد:

میتوان  حس حسادت را با آموزش جهت بدهیم میتوانیم درس بگیریم که ما از بابت خود چه کمبود وایرادهایی داریم و ایرادهای خو درابه دیگران نسبت ندهیم که اگه شوهرم پول داشت ،اگر پدر ومادر آگاه تر بودند و... من این مشکلات را نداشتم..وحالا که شرایط کسی  را که به او حسادت میکنم  ندارم ،باید به عیب ها و نقص هایی که خود داشتیم که نتوانستیم آن شرایط را مهیا کنیم رجوع کنیم مثلا خواهر من بچه دار میشود وچقدر در تربیت فرزندش دقت می کند ،هم میتوانم به او حسادت کنم وهم به خود رجوع کنم که من در آن زمان در چه وادی هایی بودم و چقدر کاستی گذاشتم و چقدر آگاهی نداشتم، و یا اینکه همه را به گردن مسافر بیندازم ،اگه او مصرف کننده نبود ،اگه پول داشت من هم این حال وروزها را نداشتم وشروع کنم به زمین وآسمان ناسزا بگویم و حرفهایی مثل اینکه اصلا من واین بچه چقدر بدبختیم را بزنم و در نادانی وناامیدی بیشتر فروبروم .در صورتیکه خیلی ها با وجود داشتن شوهر مصرف کننده،با تفکر رفتار می کنندو حق مادری و همسری را جدا وخوب انجام می دهند؛پس اشتباهات خود را قبول کنید،

حالا چکار کنم که به کسی که شرایط امروز من را دارد حسادت نکنم؟

هر کاری  را که در زمان حال میتوانم ،برای بهبود زندگی خود انجام بدهم و طبق وادی پنجم قناعت ، از حداقل امکانات بهترین استفاده را بکنم وآن قسمتی را که  به من مربوط میشود را درست وآگاهانه انجام بدهم تا حداقل از خودم راضی باشم که حق مطلب را ادا کردم ، گاهی اوقات به یک سفر اولی که 3 ماه زودتر از من بکنگره آمده است وچقدرخوب به حرف های راهنما گوش میدهد وعمل میکند وچقدر  آرامش پیدا کرده است وچقدر اوضاع زندگی خود را سروسامان داده است ،غبطه میخورم و من هم 3 ماه قبل از او در سفر اول بودم ولی با نادانی خودم آن را از دست دادم پس حال خود را دریابید ودر زمان حال حداکثر استفاده را ببرید و همین حالاهم دیر میشود .

مطمئن باشید شالوده ی زندگی همه ی ما مانند هم است پس بحرف راهنما وقوانین کنگره ایمان داشته باشیم تا به آرامش واقعی دست بیابیم .

خانم مریم خلاصه ای از سی دی احترام را بیان کردند:

نیاز ما در دل دیگران ونیاز دیگران در دل مااست و آقای امین در این سی دی گفتند  ؛ من با تلاش های زیاد و درس خواندن شبانه روزی  خود موفق نشدم،چون با نیت تکبر و خود را برتر ازهمه دانستن تلاش میکردم طبیعتا هم این تلاش ها نتیجه خوبی نداشت وهرکس میخواهد حس خود را محک بزند این تست را انجام دهد ولی خیلی صادقانه به خود رجوع کند ؛

تست؛هرکسی فکر کند آن چیز و موقعیتی را که خیلی دوست دارد و برای آن تلاش میکند را بدست نیاورد ولی دوست اویا هم لژیونی او به آن شرایطی که در آرزوی آن بود، دست یابد حالا در این شرایط ؛اگر از خوشحالی او ناراحت شوید ؛بدانید وضعیت مناسبی ندارید.

انسانی که در تاریکی است دنبال این است که آخر نباشد مثل کسی که در جهنم 5طبقه باشد وبه طبقه 4 برودو این دلگرمی را دارد که بدتر از من هم در طبقه پنجم هستند و در ادامه،

آقای امین میفرمایند من برای درست کردن حس خود خواسته قوی داشتم و نتیجه روبرو شدن با ترس  این بود که جهان بینی یاد گرفتم و واقعا اذیت شدم ودلم سوخت ولی باعث شد تا خیلی چیزها را متوجه بشوم و

هر انسانی که بخواهد دلش صاف بشود و شفا پیدا کندباید دل سوخته باشد و کسی که دل پاک داشته باشد هر چه طلب کند به او داده می شود پول ، قدرت واین دل سوختن ها تزکیه بوجود می آورد .

50% مشکل وقتی حل می شود که بدانید چه مشکلی دارید ؟مثل وقتی که صورت مسأله اعتیاد مشخص شد توسط آقای مهندس ، درمان اعتیاد قطعی شد  وهنوز در سراسردنیا میگویند اعتیاد درمان ندارد.

ومانند مکانیک که از تمام عیب ها وقطعات ماشین آگاهی دارد و اگر ماشین او خراب بشود بدون غر غر کردن عیب آن را برطرف می کند ولی انسان عادی چون عیب ماشین را نمی داند  خودسرانه کارهایی برای تعمیر ماشین انجام میدهد ولی هر چه استارت میزند ماشین روشن نمی شود و چون علم وآگاهی در مورد ماشین ندارد نمیتواند آن را تعمیر بکندپس او  همه را مقصر میداند وهمه را سرزنش می کند و به آسمان وزمین ناسزا میگوید.

وادای خوب بودن با خوب بودن واقعی خیلی تفاوت دارد.

انسا نی که ظرفیت نداشته باشد در مقابل علم ودانش مانند جسم سیاه عمل می کنندو انرژی نور را به گرمایی تبدیل می کندو اگر ظرفیت داشت مثل آینه عمل می کند وانرژی نور رابه نور زیاد بازتاب می دهد.

ذرات ناخالص مثل مقاومت عمل میکنندانرژی ما را میگیرند وما کم انرژی میشویم وذرات خالص مانند ترانزیستور عمل می کندو باعث میشوند که سرشار از انرژی مثبت بشویم.

همسفر عفت برداشت خود را  بیان کردند:

هر انسانی که در جریان زندگی دیدگاهش روی خود باشد حکیمی قابل میشود یعنی دیدم را از زندگی دیگران بر میدارم وتمرکزم را روی زندگی خودم می گذارم و مشکلات زندگی خود را حل می نمایم وبخاطر حسادت ،کینه ،قضاوت ونقص هایی که  داریم روی زندگی دیگران تمرکز می کنیم و از زندگی خود غافل میشویم وقتی نیروهای تاریکی به هم می رسند می گویند چه خبر وتجسس می کنندودنبال اطلاعاتی از دیگران میگردند و این شکلی نیرو میگیرندو باعث میشوند ما از خودمان غافل شویم ولی نیروهای مثبت می گویند حالت چطور است ؟ و اگر ناراحت باشید اینقدر تلاش میکنند تا شما را شاد کنند.

 

همسفری سؤال کردند قبلا خیلی نماز و قرآن میخواندم وحتی نماز شب من ترک نمی شد ولی از وقتی فرزندم بدنیا آمد تا حالا نمازهایم را نمیخوانم وخیلی ناراحت هستم ؟

استاد در پاسخ فرمودند :طبق گفته های خانم آنی ،  آقای امین خودشان در مورد نماز وروزه تحقیق و مطالعه انجام دادند و بدون اینکه من اصراری در این قضیه داشته باشم خودشان شروع به نماز و روزه انجام دادن نمودند و نماز وروزه جایگاه محکمی برایشان دارد و چون کلیشه ای و عادت نبود و دچاره گره ی قدرت هم نشدند همیشه این دو فریضه را انجام میدهند وهیچ دوست و مکانی مانع او نشدند ولی ما چون نماز وحجاب را بصورت کلیشه ای و بدون داشتن جایگاه محکم انجام میدهیم  چون یک زمانی حاشیه هایی مانند شغل وفرزند و همسر و... اینها را نداشتید خوب نماز و قرآن را مرتب بدون دانستن علت می خواندیدفقط برای اینکه میدید آدم های متدین این کارها را انجام میدهند شما هم بر حسب تقلید چشم هم چشمی انجام میدادید؛   ولی وقتی جایگاه شغل وهمسر و فرزند و مادیات آمد جایگاه نماز را با جایگاه بچه عوض نمودید.جایگاه شغل را با جایگاه حجاب عوض نمودید چون راحت تر بودیدو آقای امین در این سی دی گفتند برای تزکیه باید زحمت بکشید ودل سوخته شوید و وقتی کنگره می آیید نیروهای منفی وبازدارنده مثل مقاومت عمل می کنند ومانع هایی مثل بچه ومهمانی چیزهای دیگررا سد راه شما قرار میدهند ودیگر شما باید یاد بگیرید مثل ترانزیستورها عمل کنید و از خوشحالی دیگران هم بدون ناخالصی و با تمام وجود خوشحال شوید وچون بدیها ومنفی ها را با تمام وجود حس می کنید برایتان اتفاق می افتد ولی چون خوشی ها را با ناخالصی حس میکنید دریافت نمی کنید .

استاد در خاتمه دعا نمودند ؛انشاالله همیشه توفیق داشته باشیم و به این دانایی برسیم که خیر وصلاح دیگران را خیر وصلاح خود و وآرامش وشادی آنها را از خودبدانیم ، که اگر چنین باشد حتما شادی ها را دریافت مینمایید.
نوع مطلب :
برچسب ها : سی دی احترام،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 26 دی 1395 04:39 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم الهه و تمام همسفران بالهای پرواز که عاشقانه خدمت میکنند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :