تبلیغات
بال های پرواز - اول کتاب 60درجه و سی دی شرک
 
بال های پرواز
وب لژیون همسفر خاطره (کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان)
درباره وبلاگ


ما همه برای خدمت و آموزش پا به حیات نهاده ایم . ابتدا ،آموزش سپس خدمت درست ،انجام بدهیم.
تا اینکه از این بندهائی که ما را به اسارت خود در آورده اند بتوانیم تک تک آنها را بگسترانیم و به جلو پیش برویم تا جایی که آموزگاری شویم برای افرادی که در بندها اسیر شده اند تا آنها را نجات بدهیم وبرای رهایی آنان تلاش نمائیم.
اما برای رهایی از چنگال اعتیاد به مواد مخدر، که مسافران مان اسیر آن شده اند و برای رهایی از دام هائی که مسافران و همسفران در آن اسیر گشته اند بایستی آموزش کافی در این زمینه ببینیم و سپس صبر را مد نظر داشته باشیم و در برابر سختیها و مشکلات استقامت و پایداری نشان دهیم تا به آن رهایی و آرامش نسبی دست یابیم و به نقطه ای جاری شویم که آغاز نمودیم.

مدیر وبلاگ : همسفر خاطره
یکشنبه 8 مرداد 1396 :: نویسنده : همسفر ندا

زمانی که مشکلات سر راه ما قرار می گیرد به معنای این است که ما احتیاج به آموزش و دانایی جدید داریم که باید به دنبال آن باشیم تا به دست آوریم. مشکلات برای ما دارای پیام هایی است که باید به آنان پی ببریم.....


شروع جلسه با صحبت پیرامون کتاب عبور از منطقه ی 60 درجه زیر صفر، مشارکت و توضیح تصویر روی جلد آغاز شد. در رابطه با پیش گفتار و نقطه نظراتی در مورد بیت شعر مولانا که فرمودند : هر کسی از ظن خود شد یار من   از درون من نجست اسرار من بحث شد .

همسفر محبوبه: هر کسی تا خودش به بیماری آلوده نشود و مبتلا نشود، نمی تواند از درون و حالات من مطلع شود.

خانم خاطره : خیلی ها به گمان خودشان حلال مشکلات و هم راز من و حتی من نیز فکر می کردم آن ها کمک رسان من هستند ولی هیچ کدام نتوانستند پی ببرند که درون من چه می گذرد. کسی می تواند از درون یک معتاد مطلع شود که خود نیز معتاد بوده باشد؛ حتی پزشکان داخل کلینیک که خیلی ها برای کمک گرفتن پیش آن ها می روند و فکر می کنند هم رازشان هستند و می توانند به آنان کمک کنند. تا فردی در جایگاه بیمار قرار نگیرد و اعتیاد را با پوست و گوشت خود حس نکند نمی تواند درک کند یک معتاد چطور از لحاظ جسمانی و روانی مورد تخریب قرار گرفته است.

نکته دیگر این که: ( چه کسی می گوید مهم نیست؛ چه چیز می گوید اهمیت دارد.) به دلیل این که در این کتاب پندها و سخنانی هست از استاد دژاکام و استادان مهندس از جمله استاد رعد، سیلور، سردار و جونز که متن و مفهوم این پیام ها مهم است نه این که چه کسی گفته است. پیام اول کتاب آن قسمت " من بلندم به بلندای قله هایی که نتوان تسخیر نمود اما تو بر بام من، مسلح بیا، تا عظمت را ببینی من می رویانم ... " من آنقدر بلند و عظیم هستم که نمی توانی تسخیر یا فتح کنی ( قله های مرتفع و بدون دسترس ) تو اگرخواستی قله ها را فتح کنی باید با سلاح های قوی بروی که این سلاح ها آ گاهی، دانایی و آموزش است که وقتی با این سلاح ها شروع به آموزش کردی دانایی و تفکر افزایش پیدا می کند تا بتوانی به خداوند نزدیک شوی.

سوال همسفر آتنا : با توجه به سی دی جاذبه چطور می توانیم نکته های مثبت را جایگزین نقاط منفی کنیم در صورتی که نیروهای منفی درهستی قوی تر است ؟

جواب : نیروهای بازدارنده نمی گذارند ما به هدفمان برسیم و یا در بین راه مانع پیشرفت و رسیدن به هدف می شود که این باعث بالا رفتن نقطه تحمل و افزایش ظرف وجودی می شود و اگر دانایی داشته باشم می توانم با نیروهای بازدارنده و تخریب کننده مقابله کنم. در غیر این صورت احتیاج به آموزش و دانایی بیشتر داریم. ( زمانی که ما پیش می رویم در بین راه فراموش می کنیم که چه بودیم و یا از کجا شروع کردیم شاید الان شرایط خیلی خوبی نداریم ولی فراموش می کنیم که یک زمانی شرایط خیلی بدتر از این داشتیم و ناشکری و ناسپاسی به سراغمان می آید... خداوند در غالب این که من پیشرفت کنم، در جا نزنم و دست از ناشکری بردارم یکسری مشکلات و موانع بر سر راهمان قرار می دهد " مثال های پیرامون این موضوع که در زندگی روزمره وجود دارد " ) . زمانی که مشکلات سر راه ما قرار می گیرد به معنای این است که ما احتیاج به آموزش و دانایی جدید داریم که باید به دنبال آن باشیم تا به دست آوریم. مشکلات برای ما دارای پیام هایی است که باید به آنان پی ببریم.

همسفر مریم : در مورد سی دی شرک باید گفت : اصولا شرک در مقام انسان اتفاق می افتد زیرا انسان در جایگاه اختیار قرار دارد و این توان را دارد که برای خداوند شریک قائل شود. شرک مهم است و خیلی هم پنهانی است. خداوند فرماندهان و نشانه هایی را برای کمک به انسانها و ایمان بیش تر انسان ها به خداوند در زمین فرستاد و عده ای نادان این ها را می پرستیدند و خدای نادیدنی را قبول نداشتند و بر این باور بودند که هر کسی بیاید خواسته ما را برآورده کند ما رهجو و پیرو او می شویم. مثلا کسی که مرا به راهی ببرد که پولدار شوم او می شود مراد من و این یعنی شرک ورزیدن به خداوند و این جاست که خداوند برای انسان شریکی را در فرمانروایی وجود خودش قرار می دهد و قدرت را از او می گیرد. خیلی از کارها که می خواهد انجام دهد احساس می کند نمی تواند مثلا در خرج کردن پول برایش شریک گماشته می شود یعنی اختیار مال خود را ندارد.

همسفر زهرا : وقتی انسان دچار شرک شود یعنی این که در فرمان عقل خودش شریک به وجود آید آن موقع خیلی از فرمان هایش قابل اجرا نیست و به اجرا در نمی آید. مثال کامل این را در اعتیاد واضح می بینیم که انسان که درگیر اعتیاد شد فرمان هایش کاملا اجرا نمی شود و فرمانش از دستش ربوده می شود و در اختیار نیروهای شیطانی قرار می گیرد و چه عذابی از این دردناک تر. پس ما یکسری فرمان ها را نقض کرده ایم نتیجه اش این شده که فرمان های ما نقض می شود. ( قانون عمل و عکس العمل )

همسفر ریحانه : با شنیدن کلمه شرک یاد مشرکان می افتیم. در قدیم مشرکان وجود داشتند و خدایان زیادی را می پرستیدند خورشید – حیوانات و... اکنون به یگانگی خداوند پی بردند اما معنای واقعی شرک که در زندگی روزمره خیلی از ماها هست و به وجود خداوند مشرک می شویم به صورتی که خودمان هم نمی دانیم که بسیاری از مشکلات که در زندگی وجود دارد چیست؟ شاید همین شرک می تواند باشد ! مثلا زمانی فردی پولی را از راه نادرست به دست آورده که خداوند گفته کم فروشی، گران فروشی و ... نکن و فرد انجام داده و الان سرمایه دارد ولی نمی تواند پول خود را در راه خانواده و فرزندان خرج کند؛ دست به خرج کردنش کم و آن را نمی داند. این فرد فرمان خدا را انجام نداده و خواسته خود را جای فرمان خداوند قرار داده است و مشرک شده به فرمان خداوند و نمی تواند آن طور که می خواهد خرج کند و نمی داند چرا؟ مشرک شده بدون اینکه مطلع باشد.

همسفر عفت : فرمانده کل هستی خداوند است و به انسان یک فرماندهی داده شده آن هم فرماندهی خودش. حال زمانی که انسان عوامل دیگر مانند مواد را در اداره ی خود دخالت می دهد یعنی این که شریک گرفته است و از مواد دستور می گیرد نه خداوند و نمی تواند خداوند را در جایگاه خداوند قرار دهد و شریک گرفته است .

همسفر محبوبه : اگر انسان بخواهد احساس را درک و به دیگران انتقال دهد راهی ندارد جز اینکه علم بیاموزد. پیامبر فرمودند : ز گهواره تا گور دانش بجوی. در سفر دوم نمی توانیم به توفیقاتی دست پیدا کنیم مگر این که علم بیاموزیم. علم کشف و درک قوانین هستی که در درون و بیرون جاری است و به راستی و درستی دلالت دارد. وقتی این درستی را پیدا کنیم می شویم کاشف قوانین و کسانی هستند که یاد می گیرند و به دیگران یاد می دهند. مطلب بعد قرون وسطی ، قرون تاریکی – تاریکی ، اعتیاد ، فقر و ...هیچ گاه به وجود نمی آید مگر اینکه تفکری در پشت آن وجود داشته باشد که به درستی دلالت نداشته است. ما به درستی آن آگاه نیستیم و ما در جهان بینی باید با تفکر آن را پیدا کنیم که خودشان را مرکز می دانستند و پیام آوران را به درجه خدایی منتسب می کردند برای این که خود را بالا ببرند که نوعی از شرک است . در کنگره هم اگر معنای کلمات را درست متوجه نشویم از جایی دیگر سر در می آوریم و درست درمان نمی شویم .

همسفر پریسا : در ادامه صحبتهایش گفت : بهشت و جهنم همین دنیاست . هم اکنون ما در بهشت و هم جهنم اعمال خود قرار داریم. در قرآن بیشتر اوقات روی قرائت زیبا و خواندن کار شده نه روی معنا و رواج آن بین افراد. آیات بسیاری در قرآن در مورد شرک آمده است. جایی گفته شده اگر برای خداوند شریک قرار دهید نمی بخشد. این عمل فقط توسط انسان انجام می گیرد نه مخلوقات دیگر. شرک مادر تمام گناهان است پس خیلی باید محتاط و حساس بود. در زمان اسلام خوارج هم خیلی عبادت کرده بودند ولی چون خواسته های آن ها مطابق با چیزی که پیامبران و ائمه می گفتند نبود می گفتند خود خدا باید بیاید و بگوید تا قبول کنیم. این گروه هم مشرک بودند. 

نوع مطلب : سی دی های آموزشی، 
برچسب ها : رهایی، اعتیاد، سی دی، بالهای پرواز،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :