بال های پرواز
وب لژیون همسفر خاطره (کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان)
درباره وبلاگ


ما همه برای خدمت و آموزش پا به حیات نهاده ایم . ابتدا ،آموزش سپس خدمت درست ،انجام بدهیم.
تا اینکه از این بندهائی که ما را به اسارت خود در آورده اند بتوانیم تک تک آنها را بگسترانیم و به جلو پیش برویم تا جایی که آموزگاری شویم برای افرادی که در بندها اسیر شده اند تا آنها را نجات بدهیم وبرای رهایی آنان تلاش نمائیم.
اما برای رهایی از چنگال اعتیاد به مواد مخدر، که مسافران مان اسیر آن شده اند و برای رهایی از دام هائی که مسافران و همسفران در آن اسیر گشته اند بایستی آموزش کافی در این زمینه ببینیم و سپس صبر را مد نظر داشته باشیم و در برابر سختیها و مشکلات استقامت و پایداری نشان دهیم تا به آن رهایی و آرامش نسبی دست یابیم و به نقطه ای جاری شویم که آغاز نمودیم.

مدیر وبلاگ : همسفر خاطره

«به نام خداوند هستی بخش»

مشارکت مکتوب همسفران لژیون چهاردهم٬ لژیون کمک راهنما همسفر خاطره

در باب دستور جلسه هفتگی: هفته همسفر


 هم‌سفر خوب باعث سفر خوب می‌شود. مسافر، سفر خود را فقط با یک بال آغاز کرده، بال دیگر، هم‌سفر است که در این سفر نقش بسیار مهمی دارد. هم‌سفر می‌تواند مسافر خود را به پرواز دربیاورد تا هر دو به آنچه که می‌خواهند و به مقصد برسند. 

 هم‌سفر خوب باعث سفر خوب می‌شود. مسافر، سفر خود را فقط با یک بال آغاز کرده، بال دیگر، هم‌سفر است که در این سفر نقش بسیار مهمی دارد. هم‌سفر می‌تواند مسافر خود را به پرواز دربیاورد تا هر دو به آنچه که می‌خواهند و به مقصد برسند. 

سلام دوستان، مریم ق هستم یک هم‌سفر: 

کمکی که یک هم‌سفر در طول مسیر می‌تواند به مسافرش بکند این است که در ابتدا با آموزش‌های درست، دانش و علم و آگاهی، خود را ارتقا بخشد و کاری که کنگره 60 انجام می‌دهد این است که به هم‌سفر آموزش می‌دهد تا به مسافرش ضرر وارد نکند. بعضی از هم‌سفران تصور میکنند که آمده‌اند به مسافر خدمت و کمک کنند ولی باید بدانند بدون دانش و آگاهی در مورد اعتیاد، هیچ کمکی نمی‌توانند بکنند و حتی در مواقعی به مسافر آسیب وارد میکنند، بنابراین برای خارج شدن از تشنج، هم‌سفر باید تحت آموزش قرار بگیرد چون درمان اعتیاد یک علم است و برای یاد گرفتن و آموزش هم لازم است هم‌سفر قبول کند که هیچ نمی‌داند، تسلیم شود و به صحبت‌های راهنمای خود خوب گوش کند و به آن‌ها عمل کند. مسئلهٔ هم‌سفر بودن به احساس انسان بستگی دارد و این حس باعث می‌شود که ما چگونه هم‌سفری باشیم! پس ارکان مهم و اساسی خلقت انسان بر مبنای این 3 مؤلفه است (صوت، نور و حس) که هر انسانی بر اساس این سه مؤلفه هم‌سفر خود را انتخاب می‌کند و ما هم‌سفران هم بر اساس همین حس‌های درونی و بیرونی و حس‌های مشترکمان، مسافرمان را یاری کنیم تا به رهایی برسد.


سلام دوستان، وجیهه هستم یک هم‌سفر: 

شکر، شکر، شکر... هم‌سفر یعنی همراه، همدل، همدرد، رازدار و...

خدایا نمی‌دانم چگونه در کنگره قرار گرفتم و چگونه کنگره مرا جذب خود کرد، سالیان سال کنگره بود اما وجیهه نبود! راستش من از کنگره بیزار بودم؛ دوستانی که آمده بودند و برایم تعریف می‌کردند که کنگره خوب است ولی من حتی نمی‌خواستم به صحبت‌های آن‌ها گوش بدهم چون فکر می‌کردم کنگره یعنی بی‌قانونی و وقت تلف کردن و نمی‌خواستم این را درون ذهنم بگنجانم که روزی به‌عنوان هم‌سفر در کنگره خواهم بود! هرچقدر مسافرم می‌گفت می‌خواهم به کنگره بروم به او می‌گفتم تو می‌خواهی من را گول بزنی و اگر قصد ترک کردن داری برو به‌صورت سقوط آزاد چون من حوصله یک سال با تو آمدن را ندارم! بالاخره روزگار طوری برایم رقم زد که من هم کنگره‌ای شدم. همیشه به خودم میگویم از قدیم گفته‌اند (از هرچه بدت بیاید به سرت می‌آید) من از کنگره بدم می‌آمد و بالاخره کنگره به سرم آمد؛ اما کنگره بهترین بلایی بود که سر من آمد! مسافرم به کنگره پا گذاشت و روز پنجشنبه‌ای من را راضی کرد که به کنگره بیایم؛ در بدو ورودم گیج بودم و چادرم را طوری روی صورتم کشیده بودم که کسی من را نشناسد و نمی‌دانستم تمامی افراد در اینجا همدرد من هستند! آن روز به‌هیچ‌عنوان دست نزدم اما تنها یک جمله به دلم نشست و آن جمله‌ای بود که توسط نگهبان جلسه در باب حرمت کنگره خوانده شد (حال این سؤال پیش می‌آید، کسانی که حتی قادر نیستند از لوازم، کیف یا موبایل شخصی خودشان مراقبت کنند چگونه می‌توانند از زندگی خود مراقبت نمایند) و این جمله جرقه ای بود برای منِ وجیهه و برای وجود الان من در کنگره و باز خدا را شکر، شکر، شکر که باب جدیدی در زندگی من به وجود آمد. 


سلام دوستان، مریم هستم یک هم‌سفر: 

یک مصرف کننده یک شبه معتاد نشده که بخواهد در عرض یک یا دو ماه خوب شود! باید این را در نظر بگیریم که درمان اعتیاد زمان خاص خودش را دارد. من به عنوان یک هم‌سفر باید این آگاهی را داشته باشم که زمانی که یک مسافر حالش خراب است چگونه با او رفتار کنم و چه نسخه‌ای برای او بپیچم و چگونه راهنمایی‌اش کنم و برای کمک کردن به او باید علم آن را داشته باشم و بدانم اگر دارای مدرکی هستم، این‌ها به درد درمان مسافر نمی‌خورد! باید شاگرد شوم و به حرف راهنما گوش کنم تا به رهایی برسم. اگر یک هم‌سفر آموزش نبیند اولین کسی می‌تواند باشد که به مسافرش تخریب وارد می‌کند! هم‌سفر باید بداند که مسافرش بیمار است و باید در این مسیر بال پرواز او باشد و به‌جای نق زدن، با گوش دادن و آموزش گرفتن از سی‌دی‌ها، هم به خود و هم به مسافرش یاری رساند. هم‌سفر خوب باعث سفر خوب می‌شود. مسافر، سفر خود را فقط با یک بال آغاز کرده، بال دیگر، هم‌سفر است که در این سفر نقش بسیار مهمی دارد. هم‌سفر می‌تواند مسافر خود را به پرواز دربیاورد تا هر دو به آنچه که می‌خواهند و به مقصد برسند. 


سلام دوستان، روح‌انگیز هستم یک هم‌سفر:

فهمیدم که انسان حتی اگر دانشمند برجسته یا نقاش معروفی باشد زمانی به نهایت کمال می‌رسد که در راه مستقیم قرار گیرد و به فرمان عقل برسد. هر هفته سی‌دی‌ها به ما اطلاعات و آموزش‌های جدیدی می‌دهند و من را علاقه‌مند به دانستن و حرکت در مسیر ارزش‌ها میکنند. واژه‌هایی مانند عشق، نفس، عقل و جان را بارها و بارها شنیده بودم اما هیچ‌وقت به معنای واقعی آن‌ها فکر نکرده بودم. من در کنگره یاد گرفتم بال پرواز مسافرانم باشم و در جهت سعادت خود و آن‌ها پرواز کنم و از خداوند متعال کمک بگیرم و اگر راهم را درست انتخاب کنم حتماً به مقصد نهایی یعنی رهایی مسافرانم خواهم رسید. من در کنگره یاد گرفتم که در زندگی و در هر مرحله‌ای به آموزش و راهنمایی نیاز داریم و حداقل برای اینکه حال خودمان خوب شود باید در کلاس‌ها شرکت کنیم و مشارکت داشته باشیم. از خدای مهربان می‌خواهم آن‌قدر بال‌های پروازم را قوی کند که مثل یک عقاب از مسافرانم حمایت کنم و سوز و سرما و باد و طوفان نتواند ما را از هم جدا کند. آمین...


سلام دوستان، ایران هستم یک هم‌سفر: 

ما وقتی‌که به دنیا می‌آییم مسافر هستیم و وقتی هم که از دنیا می‌رویم مسافر هستیم و هر مسافری، هم‌سفر دارد! مثلاً زمانی که من ازدواج می‌کنم، همسرم، هم‌سفر من می‌شود و یا من هم‌سفر او و یا زمانی که بچه‌دار می‌شویم همین‌طور است! ولی اگر نتوانیم به عنوان هم‌سفر وظایف خود را به خوبی انجام دهیم به مشکل برمی‌خوریم! پس اگر به عنوان هم‌سفر به کنگره می‌آییم و هم‌سفر مسافرمان می‌شویم با آموزش‌هایی که به ما می‌دهند یاد می‌گیریم که چگونه برخورد کنیم با خودمان یا با مسافرمان... اگر هم آموزش‌ها را خوب یاد نگیریم، نمی‌توانیم برخورد خوبی داشته باشیم و خودمان هم به رهایی نمی‌رسیم چون درگیر مسافرمان هستیم و در این صورت حال خوبی نخواهیم داشت.


سلام دوستان، ریحانه هستم یک هم‌سفر:

شاید اگر قبل از ورود به کنگره از من می‌خواستند که هم‌سفر کسی شوم، حتماً تمامی وسایل موردنیاز یک سفر خوب را جمع می‌کردم و برای خوش بودن در این سفر بین‌شهری برنامه‌ریزی می‌کردم تا خاطره خوبی به‌جا بماند و بعد از چند روز به خانه برمی‌گشتم و به خود می‌گفتم: حق هم‌سفری را به جا آوردم و بقیه خانواده در کنار من خوش بودند ولی آلان قضیه فرق می‌کند، من هم‌سفری هستم به معنای خیلی خیلی عمیق‌تری! هیچ‌وقت قبل از کنگره آمدن فکر نمی‌کردم که روزی چنین اسمی داشته باشم و حتی معنای دقیق این واژهٔ هم‌سفر را هم درک نمی‌کردم. ولی امروز با خودم فکر می‌کنم که برای این سفر چه چیزهایی باید داشته باشم که سفرمان خوب شود و چه چه چیزهایی را نباید داشته باشم. آری این سفر خیلی طولانی است؛ سفری از تاریکی به روشنایی، از نادانی به دانایی و... 

پس فراهم کردن اسباب این سفر را به عهده‌ دارم و باید سعی زیادی کنم که توشهٔ این سفر را هرچه بهتر و دقیق‌تر جمع کنم؛ اما یک سؤال، آیا تا الان توشه راه من هم‌سفر کامل شده؟ من میدانم که هنوز خیلی جای آموزش دارم، خیلی از صفات ضد ارزشی را هنوز دارم که باید با ارزش‌ها جایگزین شود! پس توشه‌ای ناچیز برداشته‌ام و باید هر روز از روز قبل بیشتر درون شهر وجودی خودم را بگردم و بیشتر پیدا کنم. بگردم تا ویرانه‌ها را دوباره آباد کنم، اگر منیت دارم از بین ببرم و جای آن محبت بلاعوض بگذارم. اگر کینه و حسد و دروغ دارم، آن‌ها را با ارزش‌ها جایگزین کنم. پس حالا می‌توانم معنای واژه هم‌سفر را درک کنم؛ هم‌سفر یعنی خیلی تلاش و کنکاش کردن برای ایجاد آرامش در سفر.


با احترام اعضای لژیون چهاردهم،لژیون کمک راهنما همسفر خاطرهنوع مطلب : مشارکت های مکتوب، 
برچسب ها : مشارکت مکتوب-، همسفر، درمان، رهایی، بالهای پرواز،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :