تبلیغات
بال های پرواز - جشن تولد
 
بال های پرواز
وب لژیون همسفر خاطره (کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان)
درباره وبلاگ


ما همه برای خدمت و آموزش پا به حیات نهاده ایم . ابتدا ،آموزش سپس خدمت درست ،انجام بدهیم.
تا اینکه از این بندهائی که ما را به اسارت خود در آورده اند بتوانیم تک تک آنها را بگسترانیم و به جلو پیش برویم تا جایی که آموزگاری شویم برای افرادی که در بندها اسیر شده اند تا آنها را نجات بدهیم وبرای رهایی آنان تلاش نمائیم.
اما برای رهایی از چنگال اعتیاد به مواد مخدر، که مسافران مان اسیر آن شده اند و برای رهایی از دام هائی که مسافران و همسفران در آن اسیر گشته اند بایستی آموزش کافی در این زمینه ببینیم و سپس صبر را مد نظر داشته باشیم و در برابر سختیها و مشکلات استقامت و پایداری نشان دهیم تا به آن رهایی و آرامش نسبی دست یابیم و به نقطه ای جاری شویم که آغاز نمودیم.

مدیر وبلاگ : همسفر خاطره
شنبه 7 بهمن 1396 :: نویسنده : همسفر ندا

به نام قدرت مطلق الله


روز پنج‌شنبه 96/11/5جلسه هفتم  از دور پانزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر علی، استادی مسافر رضا و دبیر مسافر مجید با دستور جلسه اول: سم زدایی یا سم نزدایی  و دستور جلسه دوم اولین سال رهایی مسافر امیرحسین  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود 

 مواد مخدر اصلاً سم نیست، ممکن است برای شخصی که تاکنون مصرف نداشته است به‌صورت

 سم عمل کند و اگر زیاد مصرف کند کشنده باشد ولی یک مصرف‌کننده وقتی 

مصرف نکند در خماری می ماند . 


اشتباه از جایی شروع شد که گفته شد بیماری اعتیاد یک مسمومیت مزمن است ولی اکنون نیک می‌دانیم که اعتیاد یک جایگزینی مزمن است. وقتی‌که تفکر بر مبنای مسمومیت بود گفته می‌شد که شخص بیمار به اعتیاد، مسموم است و طبیعتاً وقتی‌که نظریه اشتباه باشد مسیر و یا راهکار هم غلط است.

مهندس دژاکام برای اولین بار مقاله ای علمی تهیه کردند و در سال 1381  ارائه دادند که این مقاله دارای چهارده اصل است و در مقوله اعتیاد باید بر این اصول توجه و تمرکز داشت و مسلط شد به دلیل اینکه بیماری اعتیاد را مسمومیت تلقی کردند و یک عده از محققین به این تفکر افتادند که اگر بتوانند این سم را از بدن خارج کرد، بیمار درمان می‌شود.

مهندس به سه نکته اشاره کردند:

آیا این مواد مخدر سم است؟

اگر تمام این مواد مخدر را از جسم بیمار خارج کنیم آیا واقعاً درمان شده است؟

یا اینکه بعد از خارج کردن مواد حتی کمکی هم به درمان می‌کند؟ 

اکثر افراد به این سؤالات جواب مثبت می‌دهند ولی ازنظر کنگره این سؤالات مطلقاً منفی است چون مواد مخدر اصلاً سم نیست، ممکن است برای شخصی که تاکنون مصرف نداشته است به‌صورت سم عمل کند و اگر زیاد مصرف کند کشنده است، ولی یک مصرف‌کننده وقتی مصرف نکند در خماری می ماند . 

طی دو دهه در کشورهای اروپایی از روش‌های سم‌زدایی استفاده می‌شد  و یازده سال بعد این روش به ایران هم راه پیدا کرد که همه به مشکلات زیادی برخورد می‌کردند و تخریب‌هایشان تبدیل می‌شد به اعتیاد پرخطر به صورتی که مجبور می‌شدند از داروهای اعصاب یا آرام‌بخش و داروهای روان‌گردان استفاده کنند تا به حالت عادی برگردند.

علت این بود که در موقع سم‌زدایی افراد را بی‌هوش می‌کردند و تمام مواد مخدر درون بدنش را نابود می‌کردند و داروهایی می‌دادند که گیرنده‌های دریافت‌کننده مواد مخدر را مسدود می‌کردند و شخص وقتی مواد مصرف می‌کردند دیگر این مواد به بدن او جواب نمی‌داد. دلیل این بود که مواد جذب بدن نمی‌شد و شخص با بسیاری از مشکلات روبه‌رو می‌شد. 

ولی کنگره همه این‌ها را مردود اعلام کرد چون این روش اصلاً نتیجه نمی‌دهد.

 : دستور جلسه دوم اولین سال رهایی مسافر امیرحسین 

ایشان با ناامیدی بعد از امتحان کردن انواع روش‌ها و درمان‌ها به کنگره آمدند و با تمام وجود و جدیت به درمان پرداختند و بعد از مدت یکسال به رهایی رسیدند.

اولین سال رهایی امیرحسین را به خودشان، هم‌سفر محترمشان و راهنمای هم‌سفرشان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم سال 

.آینده شال کمک راهنمایی را بر گردنشان ببینیم

  

 پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره اولین سال رهایی مسافر امیرحسین را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

 

: اعلام سفر مسافر امیر حسین

آنتی ایکس مصرفی: تریاک، شیره ،متادون ، شیشه ، نورچیزک، تمجیزک _ مدت تخریب:15 سال _روش درمان: دی اس تی _ داروی درمان: اوتی_مدت سفر: 12 ماه و 14 روز  _ نام راهنما: آقا رضا _ رشته ورزشی: والیبال _ مدت رهایی: یک سال و یک ماه


آرزو مسافر امیرحسین: آرزو می‌کنم تقدیر هرکسی که خواستار رهایی هست کنگره باشد.

 

آرزوی هم‌سفر ندا: آرزو می‌کنم هر مصرف‌کننده‌ای که وجود دارد راه کنگره را پیدا کند و هرکسی که به کنگره می‌آید دیگر مصرف‌کننده نشود.

 

سخنان مسافر امیرحسین: 

خدا را شکر می‌کنم که این جایگاه را لمس کردم و از بنیان‌گذار کنگره که خودشان و خانواده‌شان را وقف کنگره کردند تا ما بتوانیم با ناز درمانی، درمان شویم کمال تشکر و سپاسگزاری رادارم.

من هم مثل خیلی افراد باحال خرابی وارد کنگره شدم و داستان اعتیاد من از موقعی شروع شد که برای تحصیل به اصفهان آمدم و در خانه دانشجویی که با دوستانمان گرفته بودیم  روزبه‌روز مصرف موادمان بیشتر و متنوع‌تر می‌شد تا جایی که برای اینکه بتوانم بعد از مصرف مواد بیدار بمانم و درس بخوانم رو به مصرف شیشه آوردم و روزبه‌روز حالم بدتر می‌شد.

 تا اینکه به مراکز ترک اعتیاد رفتم و به من متادون دادند و مشکلاتم چند برابر شد و بعد از خوردن متادون تازه به حالتی می‌رسیدم که باید شیشه و مواد سفید مصرف می‌کردم.

 تا زمانی که تصمیم گرفتم برای ترک مواد به کمپ بروم، بیست‌ویک روز سختی را پشت سر گذاشتم و بعد از بیرون آمدن از کمپ نتوانستم دوام بیاورم و دوباره به مصرف مواد روی آوردم.

نزدیک به یک سال از هم‌سفرم جداشده بودم تا اینکه شخصی در تهران پیام کنگره را به من داد و تا به همسرم گفتم که مکانی پیداشده که در آنجا درمان به‌صورت قطعی انجام می‌شود دوباره برگشتیم وزندگی جدید را شروع کردیم.

به لطف خدا و زحمت‌های کمک راهنمای عزیزم آقا رضا و کمک راهنمای هم‌سفرم خانم خاطره و همه خدمت گذارانی که در  کنگره برای رهایی ما زحمت کشیدند، من به رهایی رسیدم و از همه این عزیزان کمال تشکر و سپاسگزاری رادارم.

سخنان کمک راهنما هم‌سفر خاطره:

 

در ابتدا این تولد فرخنده را به آقای مهندس و مادر کنگره خانم آنی و استاد جهان‌بینی آقای امین تبریک عرض می‌کنم و از گروه مرزبانی، ایجنت و اسیستانت که با تلاش این عزیزان ما همه هفته شاهد این تولدها هستیم و بتوانیم این جایگاه‌ها را لمس کنیم تشکر می‌کنم. 

از مسافر امیرحسین که با تلاش و کوششان توانستند به رهایی برسند و با خدمت کردن توانستند در کنگره بمانند و لذت اولین سال رهایی و آزادی‌شان را بچشند تشکر می‌کنم.

 در این تولدها پیام‌هایی وجود دارد که بعضی از این پیام‌ها به تازه واردین و سفر اولی‌ها مربوط می‌شود که این عزیزان متوجه می‌شوند که افرادی که با تخریب‌های مختلف توانستند به درمان برسند پس قطعاً آن‌ها هم می‌توانند  و راه درمان همین است که با متد دی اس تی و داروی اوتی می‌توان به درمان رسید و درمان آن‌ها هم امکان‌پذیر می‌باشد.

و پیامی هم برای سفر دومی‌هایی دارد که بعد از درمان، کنگره را رها می‌کنند و بعد از چند ماه که برمی‌گردند دیگر نمی‌توانند در کنگره بمانند، به گفته آقای مهندس بعد از رهایی باید حداقل ۴ ماه در کنگره بمانند تا آموزش‌های آن‌ها کامل و مستحکم شود و اگر سفر دومی فکر کند بعد از رهایی کارش تمام‌شده و از کنگره برود هیچ موقع نمی‌تواند لذت تولد را بچشد.

 پیام دیگر هم برای سفر اولی‌ها که راز موفقیت افراد را متوجه بشوند و آقای امیرحسین راز موفقیتشان در گوش دادن و نوشتن مرتب سی‌دی‌ها، سر موقع و مرتب حاضر شدن در جلسات و رعایت قوانین و حرمت‌های کنگره بود.

 من و کمک راهنمای محترم آقا رضا وسیله‌هایی هستیم برای اینکه مسافران و هم‌سفران بتوانند به خاسته‌های معقولشان جهت بدهند و در پایان هم برای این دو عزیز آرزو می‌کنم با تلاش و کوششی که انجام می‌دهند امسال در آزمون کمک راهنمایی قبول شوند و سال آینده شال کمک راهنمایی را روی دوش این دو عزیز ببینیم. 

سخنان هم‌سفر ندا: 

من همیشه دوست داشتم معجزه را ببینم و هر موقع به مشهد و یا جاهای زیارتی می‌رفتیم دنبال معجزه بودم و آرزو داشتم شفای مریض‌ها را ببینم، ولی از زمانی که وارد کنگره شدم دائماً دارم این معجزه‌ها را می‌بینم و این‌که من الان در کنار مسافرم هستم خودش یک معجزه است.

ما در اوایل زندگی خیلی اوضاع‌واحوال زندگی‌مان خوب بود و از موقعی که فرزند ما یک‌ساله شد روزبه‌روز زندگی ما بدتر می‌شد و من هم به خاطر اطمینان و دوست داشتن یا شاید هم ترس از اینکه بفهمم  که امیرحسین مصرف‌کننده است اصلاً فکر اینکه او در چه وضعیتی است را هم نمی‌کردم.

 تا روزی که خودش گفت من مصرف‌کننده هستم و من بااینکه دچار به‌هم‌ریختگی زیادی شده بودم به او گفتم که من کنارتان هستم و باید به کمپ برای  ترک اعتیاد بروید و بعدازاینکه از کمپ برگشت فرد دیگری شده بود خیلی تغییر کرده بود و دچار به‌هم‌ریختگی شدیدی شده بود.

زمانی که دیدم روش‌هایی که برای درمان اعتیاد انجام داده است بی‌فایده بود تصمیم گرفتم که از ایشان جدا شوم و بعد از یک سال جدایی ایشان پیام کنگره را به من دادند.

 برای اولین باری که من به کنگره آمدم فکر می‌کردم که الآن همه فکر می‌کنند من مصرف‌کننده هستم و با ناراحتی وارد کنگره شدم و با استقبال خانم فاطمه روبرو شدم و بعد مشاوره باخانم سمیرا خیلی به کنگره علاقه‌مند شدم و اگر این سه جلسه مشاوره به این خوبی در آن روز انجام‌نشده بود من هرگز الآن روی این صندلی ننشسته بودم.

 از آقا رضا هم که امیرحسین دوباره‌ای را برای من خلق کردند تشکر می‌کنم، از خانم خاطره که همیشه از ایشان آموزش گرفتم و همیشه من را راهنمایی می‌کردند هم تشکر می‌کنم و از پسر عزیزم هم معذرت‌خواهی می‌کنم.
نوع مطلب : رهایافتگان لژیون، 
برچسب ها : کنگره60، درمان، جلسات عمومی، تولد، بالهای پرواز،
لینک های مرتبط : کنگره60،
شنبه 18 خرداد 1398 03:37 ب.ظ

Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading? I'm trying to determine if its a problem on my end or if it's the blog. Any feedback would be greatly appreciated.
سه شنبه 10 بهمن 1396 09:31 ق.ظ
شکر شکر شکر
دوشنبه 9 بهمن 1396 09:43 ب.ظ
هزاران بار تبریک خدمت ندای عزیزم ومسافر محترمشان،وهمچنین راهنمای گلم خانم خاطره عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :