تبلیغات
بال های پرواز - جلسه پرسش و پاسخ
 
بال های پرواز
وب لژیون همسفر خاطره (کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان)
درباره وبلاگ


ما همه برای خدمت و آموزش پا به حیات نهاده ایم . ابتدا ،آموزش سپس خدمت درست ،انجام بدهیم.
تا اینکه از این بندهائی که ما را به اسارت خود در آورده اند بتوانیم تک تک آنها را بگسترانیم و به جلو پیش برویم تا جایی که آموزگاری شویم برای افرادی که در بندها اسیر شده اند تا آنها را نجات بدهیم وبرای رهایی آنان تلاش نمائیم.
اما برای رهایی از چنگال اعتیاد به مواد مخدر، که مسافران مان اسیر آن شده اند و برای رهایی از دام هائی که مسافران و همسفران در آن اسیر گشته اند بایستی آموزش کافی در این زمینه ببینیم و سپس صبر را مد نظر داشته باشیم و در برابر سختیها و مشکلات استقامت و پایداری نشان دهیم تا به آن رهایی و آرامش نسبی دست یابیم و به نقطه ای جاری شویم که آغاز نمودیم.

مدیر وبلاگ : همسفر خاطره
چهارشنبه 16 اسفند 1396 :: نویسنده : همسفر ندا

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه مورخ 14/12/1396 لژیون بالهای پرواز باحضور هفت نفر همسفران صمیمی و استادی خانم خاطره و دبیری خانم پریسا و دستور جلسه پرسش و پاسخ آغاز به کار نمود.

                       

در ابتدا رهایی خانم ایران عزیز و مسافر محترمشان را تبریک میگوییم و برای تمام سفر اولی ها لمس کردن این جایگاه را خواستاریم.

فواید مشارکت کردن در کنگره:

استاد:مشارکت کردن در کنگره نیار به یک حس خوب دارد شما هرچقدر مطالعه کرده باشید و آموزش گرفته باشید اما اگر حس شما آلوده باشد نمیتوانید مشارکت کنید اما اگر کسی هم حالش بد باشد شاید مشارکتش خیلی هم زیبا نباشد اما همان مشارکت حالش را دگرگون میکند وقتی یک نفر با حال بد وارد کنگره میشود و با آموزش نمیتواند حالش را خوب کند مشارکت آخرین قدمی هست که میتواند بردارد .مشارکت یک معجزه و یک نعمت است که ما داریم و هرکس که مشارکت کند متوجه میشود چقدر اندرفین ترشح میکند و حالش خوب میشود.

همسفر ریحانه:مدتی هست که قضاوت بر زبان نمی آورم اما در ذهنم دیگران را قضاوت میکنم و این باعث لغزش من میشود و حال من را خراب میکند باید چه کاری انجام دهم تا از قضاوت کردن دوری کنیم؟

استاد:این که ما الان در این وضعیت هستیم به خاطر قضاوت ما از روی جهالت در زمان گذشته بوده است برای مثال یک نفر بر سر راه ما قرار میگرفت و کفش آن پاره بود و یالباس نامرتبی داشت در ذهن خود سریع شروع به قضاوت کردنش در مورد نحوه زندگی کردنش و پدر و مادرش می پرداختیم و غافل از اینکه شرایط این فرد اعتیاد و به هم ریختگی خانواده بوده است و الان شرایط خودمان هم به همین صورت است اعتیاد و به هم ریختگی.

هر قضاوتی تاوانی دارد و تاوان قضاوت ما در مورد این موضوع مسافری است که امروزه در سر راه ما قرار گرفته است و تمام آن چیزها و سوالاتی که در ذهن ما بود امروزه جواب آن رادریافت کردیم. ولی اگر به دانایی رسیده باشیم و خودمان را بسنجیم و به گذشته خودمان رجوع کنیم و به یاد بیاوریم کسانی را که ناعادلانه مورد قضاوت خود قرار دادیم به این علم میرسیم که ما در یک جایگاه عدالت قرار گرفتیم و تمام اتفاق هایی که در حال حاضر برای من می افتد عین عدالت است و در عدالت خداوند هیچ شکی نیست و هر اتفاقی که می افتد حکمت خداوند است و دیگر از کسی طلبکار نیستیم و به این باور میرسیم که هر بذری که بکاریم همان را درو میکنیم.

همسفر ریحانه: مدام با خودم میگویم که تمام چیزهایی که برای من اتفاق افتاده برای من کم است

استاد:خیلی باید حواسمان در تفکر کردن و قضاوت کردن در مورد خداوند باشد و خداوند میبیند بنده اش مدام در حال ناسپاسی است و دوست دارد بیشتر بلا به سرش نازل شود پس به سفارشاتش عمل میکند هرگز نباید در کار خداوند دخالت کرد.

همسفر مریم ق:آیا در سفر اول اجازه خانه تکانی و تغییر وتحول را داریم؟

همسفر ندا:در سفر اول این اجازه را نداریم قوانین کنگره ما رو موظف میداند که با رعایت کردن اصول به آرامش برسیم یک سری تغییر و تحولات میخواهیم انجام دهیم و هر ساله هم این کارها را  رسیدگی میکنیم و احساس میکنیم که اگر انجام ندهیم سال خوبی نخواهیم داشت چرا کنگره اجازه تغییر و تحول را در سفر اول نمیدهد ؟به خاطر اینکه مسافر وقتی میخواهد خودش را خیلی نشان بدهد و فکر میکند که سالها قبل به دلیل مصرف مواد مخدر نتوانسته کمک کند و الان میخواهد جبران کند و چون بدن هنوز کامل ساخته نشده است و ساختار خود را به دست نیاورده است به خاطر همین کم می آورد و برا ی اینکه نزد شما خودش را بزرگ نشان دهد دارو بیشتر مصرف میکند و یا دوباره به سراغ مواد میرود و ممکن است به خاطر خانه تکانی سفر خود را خراب کند که با تفکر خواهیم دانست که ارزش ندارد

همسفر روح انگیز:اگر خودمان کارها را انجام بدهیم و از مسافر کمک نخواهیم آیا باز هم میتوانیم خانه تکانی انجام دهیم

همسفر مریم ح:وقتی که خودمان تمام کارها را انجام دهیم و حتی مسافر انجام ندهد خود من انرژی کم می آورم  و وقتی که من انرژی کم داشته باشم وقتی مسافر به خانه بیاید نمیتوانم با او ارتباط برقرار کنم و خسته هستم و ممکن است با کوچکترین حرکت من و با یک حرف مسافر من نتوانم آن را تحمل کنم و با آن بحث کنم و همین باعث میشود که سفر مسافرم خراب شود.

استاد:هرچقدر هم مسافر کاری انجام ندهد وقتی وارد مکانی میشود که تغییر صورت گرفته احساس میکند در خودش هم باید تغییری ایجاد کند و چون جهان بینی اش کامل نشده احساس میکند اون ماده که به بدنش میرسد کم است و میخواهد مقدارش را بیشتر کندوقتی در سفر اول میگویند نباید به مهمانی بروید به خاطر این است که وقتی در جمعی قرار میگیرد فکر میکند که طبق معمول گذشته باید اضافه مصرف کند و به دلیل افکار افیونی اگر گریز هم نزند مصرفOT را زیاد میکند و همین باعث خراب شدن سفرشان میشود.

ادامه جهان بینی 1

تکرار صرفا به این دلیل پیش می آید که ما در یک مرحله دانایی متوقف شده اییم دانشجو یک آزمایش را بارها تکرار میکند و علت تکرار شدن به خاطر آن ناخالصی هاست که حواسش را پرت کرده است و جایی دچار خطا شده است و دوباره آزمایش را چند بار تکرار میکند همه ما پیرامون مسائلی که با آن رو به رو هستیم یک دانشجو هستیم یعنی تمام اتفاق ها که در اطراف ما می افتد مانند همان دانشجو است یعنی وقتی میخواهد مراحل دانایی در ما شکل بگیرد مثل دانشجو اول آموزش بگیریم و تجربه کنیم و اگر دوباره مشکل پیدا کردیم باید آموزش بیشتری ببینیم.

تکرار صرفا به این دلیل پیش می آید که ما در یک مرحله دانایی متوقف شده اییم و در اینجا میگوید که چرا در مراحل آزمایش دچار مشکل شده و دوباره تکرار میکند زیرا در مرحله دانایی متوقف شده است و آموزش را ادامه نداده و نیاز به آموزش بیشتری داردو وقتی آموزش را متوقف کند نیاز دارد یک مرحله را چندین بار تکرار کند .

امیر المومنین (ع)می فرمایند :آن کس که دو روزش یکسان است متضرر شده است زیرا دانایی اش در هر دو روز بدون تغییر مانده است . زمان سپری شده ،انرژی مصرف شده ولی چیزی برداشت نمی کند مثل انسان نا امید است و یک زندگی یکنواخت دارد و هدف برای زندگی ندارد.

نویسنده:همسفر مریم ح

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها : پرسش و پاسخ، لژیون، بالهای پرواز، رهایی، درمان،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 26 خرداد 1398 08:27 ب.ظ
erectile implants side effects http://viagralim.us erectile implants side effects !
This site was... how do I say it? Relevant!! Finally I've found something which helped me. Appreciate it!
شنبه 18 خرداد 1398 03:37 ب.ظ

This site definitely has all the info I needed concerning this subject and didn't know who to ask.
یکشنبه 20 اسفند 1396 02:25 ق.ظ
سلام به همسفران عاشق بالهای پرواز خداقوت به خانم ندا و مریم عزیز بخاطر ارسال جامع و کامل گزارش
چهارشنبه 16 اسفند 1396 09:47 ب.ظ
آفرین وصدآفرین به دستان پرتوان خانم مریم وخانم ندای عزیزم ....راهتان مستدام
چهارشنبه 16 اسفند 1396 11:49 ق.ظ
سلام و خدا قوت به خانم مریم عزیز همچنین خدا قوت به خانم ندای عزیز بابت خدمت به این زیبایی همینطور تغییراتی که در صفحه وب صورت دادید . بسیار عالی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :