تبلیغات
بال های پرواز - وادی هفتم
 
بال های پرواز
وب لژیون همسفر خاطره (کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان)
درباره وبلاگ


ما همه برای خدمت و آموزش پا به حیات نهاده ایم . ابتدا ،آموزش سپس خدمت درست ،انجام بدهیم.
تا اینکه از این بندهائی که ما را به اسارت خود در آورده اند بتوانیم تک تک آنها را بگسترانیم و به جلو پیش برویم تا جایی که آموزگاری شویم برای افرادی که در بندها اسیر شده اند تا آنها را نجات بدهیم وبرای رهایی آنان تلاش نمائیم.
اما برای رهایی از چنگال اعتیاد به مواد مخدر، که مسافران مان اسیر آن شده اند و برای رهایی از دام هائی که مسافران و همسفران در آن اسیر گشته اند بایستی آموزش کافی در این زمینه ببینیم و سپس صبر را مد نظر داشته باشیم و در برابر سختیها و مشکلات استقامت و پایداری نشان دهیم تا به آن رهایی و آرامش نسبی دست یابیم و به نقطه ای جاری شویم که آغاز نمودیم.

مدیر وبلاگ : همسفر خاطره
چهارشنبه 23 اسفند 1396 :: نویسنده : همسفر ندا

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه مورخ 21/12/1396 لژیون بالهای پرواز باحضور هفت نفر همسفران صمیمی و استادی خانم خاطره و دبیری خانم پریسا و دستور جلسه وادی هفتم (رمز و راز حقیقت در دو چیز است 1-یافتن راه 2 آنچه برداشت مینماییم) آغاز به کار نمود.

                      

             


                    

                      

در ابتدای جلسه استاد برای آزمون کمک راهنمایی سفارش کردند و فرمودند که در تعطیلات نوروز خودمان را برای امتحان آماده کنیم و در ادامه فرمودند که سفر اولی ها سعی کنند دید و بازدید نداشته باشند و سفر دومی ها هم در حد متعادل و این باعث میشود که بتوانیم تعادل خود را حفظ کنیم .

مشارکت  همسفران در مورد وادی هفتم

وادی هفتم نیز مانند سایر وادی های کنگره 60 یکی از قوانین هستی و زندگی ما در این هستی را بیان میکند قوانینی که ما چه بخواهیم و چه نخواهیم بر زندگی ما حکمرانی میکنند. اگر آنها را بیاموزیم و عمل کنیم با کمترین اصطکاک ،سوار بر امواج زندگی هستیم و قادر خواهیم بود از گذرگاه های سخت عبور کنیم در غیر این صورت قادر به عبور نخواهیم بود .درمان اعتیاد اگر نگوییم سخت ترین گذرگاه،حداقل یکی از سخت ترین گذرگاه هایی است که یک انسان ممکن است در طول حیات خویش با آن رو به رو شود برای عبور از گذرگاه سخت درمان اعتیاد مجبور هستیم قوانین زندگی را بیاموزیم و اگر نیاموزیم دیر یا زود روزگار ما را مجبور به آموختن خواهد کرد.

همسفر ایران:آقای مهندس گفتند که هر چیزی راز و کشفی دارد که هر گنجی هم درونش رازی وجود دارد که آقای مهندس این راز را برای اعتیاد کشف کردند و متوجه شدند که به چه صورت میتوان اعتیاد را درمان کرد ما هیچ کدام راه درمان اعتیاد را نمیدانستیم مسافر من هزاران راه را امتحان کرد تا با کنگره آشنا شدیم و این گنج به دستان آقای مهندس باز شد و با روش D.S.T راه درمان باز شد.

همسفر وجیهه:ما هم تا قبل از پیدا شدن مسیر کنگره خیلی راه ها را رفتیم و همان جمله ایی که آقای مهندس تاکید کردند که قفل سازان بسیارند و کلید سازان اندک و این جمله برای من خیلی قشنگ است و من در طول این هفته مدام به این جمله فکر کرده ام که واقعا چقدر قفل سر راه ما قرار دادند و اصلا نمیگذاشتند که ما تفکر کنیم و هر کسی راهی جلوی پای ما میگذاشت و خدا رو شکر میکنم که این مسیر برای ما باز شد.

همسفر مریم ق:به نظر من هر چقدر که در برابر مشکلات محکم تر باشیم زودتر شکست میخوریم پس باید دانایی خودم را بالا ببرم و از راهش وارد شوم اما فقط یافتن راه مهم نیست آنچه که مهم است این چیز است که برداشت میکنیم خیلی ها راه کنگره را پیدا میکنند ولی چون درست حرکت نمیکنند موفق نمیشوند.

همسفر ریحانه:رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه که برای من همسفر خودشناسی مهم است و شناختن ارزشها و ضد ارزش ها اهمیت خاصی دارد.

همسفر عفت:افراد کم خرد کسانی هستند که اول صحبت میکنند و بعد تفکر میکنند و مدام از همه عذر خواهی و معذرت خواهی میکنند و همیشه فکر میکنند که خیلی دانایی دارند.

همسفر مریم ح:کسانی که راه را پیدا نمیکنند سر از مسلخ در می آورند مسافر من فقط اعتیاد به تریاک داشت اما چون راه را بیراهه میرفت به چند مواد اعتیاد پیدا کرد.

همسفر پریسا:در این وادی در مورد راز که سر  پنهان است و رمز که راز را آشکار میکند و در مورد درستی و راستی صحبت شده است

همسفر ندا:چیزی که برای من قابل تآمل است این است که ما به هر وادی میرسیم بر میگردیم به وادی اول که تفکر است اگر ما در تمام مراحل زندگی تفکر صحیح داشته باشیم میتوانیم فکر و عمل خوبی هم داشته باشیم و راه درستی را انتخاب کنیم .

استاد:وقتی ما برای رهایی میرویم بعضی همسفران به دلیل خوب حرکت نکردن هنوز به باور رهایی نرسیدند و هنوز در حال قضاوت کردن مسافر خود هستند .وقتی که کسی گستاخی میکند و با ما بحث میکند بهتر است که سکوت کنیم و و سکوتی که همراه با آموزش باشد یعنی اینکه من در گفتارم سکوت کرده ام اما  کردارم پر از خشم است .کسی که با ما بدرفتاری کرده و ما سکوت میکنیم ولی از درون خیلی به هم ریخته هستیم و این در ما تخریب به وجود می آورد پس ما باید سه پارامتر گفتار نیک ،پندار نیک و کردار نیک را اجرا کنیم.راه و صراط مستقیم راهی است که راه درست را به ما نشان میدهد نه راهی که ما را به بیراهه ببرد

همسفر ریحانه:چرا انسانهای که به سمت ضد ارزش ها میروند عمر بیشتری میکنند و انسان هایی که به سمت ارزش ها هستند امکان دارد که عمر کوتاهی داشته باشند؟

استاد:خداوند به کسانی که به طرف ضد ارزش ها میروند بارها فرصت میدهد تا شاید پشیمان شوند و صراط مستقیم را پیدا کنند

همسفر مریم ح:گنج درون به چه معناست؟

استاد:هرکسی درون خویش گنجی دارد که باید به آن مراجعه کند یعنی برای حل مشکلاتش به جادوگران و .. مراجعه نمیکند و باید بداند کلید مشکلاتش را چگونه باید پیدا کند و ما باید بدانیم که مشکلات ما یک سر درون و یک سر بیرون دارد .سر بیرونی که محیط و جامعه است و ما نمیتوانیم کاری انجام دهیم و سر درونی که درمان خود ما است که وقتی مشکلات درونی خودمان را پیدا کنیم میتوانیم کلید آن را نیز پیدا کنیم مثل فردی که افسردگی دارد و به دنبال کلید آن نزد پزشک های مختلف میرود و همه بدشانسی هایش را به این و آن ربط میدهد و هرگز به خودش مراجعه نمیکند. من برای خودم چه کاری انجام دادم که حالم خراب نشود و مرا به آستانه آشوب نرساند پس من باید از توانایی های خودم استفاده کنم و حس خوب داشته باشم.با اعتماد به نفس و آموزش به استعداد های درونی خود مراجعه کنم و هنر درون خودم  را کشف کنم و باید برای رسیدن به حال خوش از خوشی های زود گذر عبور کنیم تا به خوشی های طولانی برسیم و برداشت ما از راه و صراط مستقیم خیلی مهم است ما که به کنگره می آییم اول فکر کنیم که به خاطر مسافرمان می آییم ولی بعد که به گنج درون خود مراجعه کنیم و ببینیم که چقدر حال خودمان خراب است و با آموزشهایی که میبینیم به راه مستقیم و حال خوش برسیم.

نویسنده:همسفر پریسا

 

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها : گزارش، لژیون، وادی هفتم، رهایی، درمان، بالهای پرواز،
لینک های مرتبط :
شنبه 18 خرداد 1398 03:37 ب.ظ

Fine way of describing, and nice post to get facts regarding my presentation topic, which i am going to present in school.
جمعه 17 فروردین 1397 08:25 ب.ظ
ممنونم خواهرهای گلم که به من انرژی دادید سال نو برهمه شما مبارک باشد .
سه شنبه 29 اسفند 1396 03:54 ق.ظ
خداقوت خدمت خانم پریسا وندای گلم....عالی عالی عالی
شنبه 26 اسفند 1396 10:51 ب.ظ
خدا قوت
پنجشنبه 24 اسفند 1396 10:30 ق.ظ
خدا قوت به خانم پریسا که خیلی کامل گزارش را ارسال و خداقوت به خانم ندا که خیلی زیبا و به موقع در ارسال مطالب همکاری میکنند
چهارشنبه 23 اسفند 1396 01:07 ب.ظ
سلام و خسته نباشید به خانم پریسا و خانم ندا . پیشاپیش سال نو را به دوستان بال های پرواز تبریک میگم .
چهارشنبه 23 اسفند 1396 12:13 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم پریسا و خانم ندا جلسه‌ای پر انرژی بود انشاالله همیشه موفق پیروز باشید برای همه شما ارزوی سال خوب وپر برکت وارمش را خواستارم

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :