تبلیغات
بال های پرواز - گزارش لژیون -خلاصه سی دی راه درست
وب لژیون همسفر خاطره (کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان)

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

آماروبلاگ

دوشنبه 3 اردیبهشت 1397-07:18 ق.ظبه نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه مورخ 1397/01/27 لژیون بالهای پرواز با حضور 9  نفراز همسفران صمیمی و استادی خانم خاطره و دبیری خانم پریسا و دستور جلسه خلاصه سی دی راه مستقیم راس ساعت مقرر آغاز به کار نمود.

                           

                                     

در ابتدای جلسه استاد چند نکته مهم را در مورد حضور به موقه در کنگره و نداشتن غیبت و اینکه با نظم داشتن و برنامه ریزی کردن در قوانین و نظم کنگره اخلال به  وجود نیاوریم نکاتی را متذکر شدند.

خلاصه سی دی راه درست

همسفر ایران:استاد به شاگرد میگوید چگونه ایی؟ ساز من کوک است ساز تو چطور؟شاگرد میگوید ساز من کوک است اما ساز چوبی کوک نیست.استاد میگوید:رفته به دکان خراطی خوب اشکالی ندارد. شاگرد میگوید: من تصور میکنم آیا  در کروات دیگری موجودات دیگری هستند یا خیر؟استاد میگوید اول به سوالی که پرسیدی پاسخ میگویم اگر در خلقت مطلبی باشد شخن آن هم هست و اگر نباشد پس فرض در مورد آن گفته نمیشود.مرا استادی میگفت نگو اما لحظه ایی که دیدگانم به نادیده ها باز میشود دیگر استاد در آنجا نبود و من مجنون وار به سماء در می آمدم و اگر آنچه هست به نظر آید دل دید از توان خارج گردد و آن گاه آنچه پیش می آید چیزی جز یادی از یک ذهن بسیار نخوانند در این مقولات مطالب بسیار است چشم بصیرت آن را ببیند که چشم معمولی نمیتواند تحمل کند.

قبل از هرچیزی و هر موضوعی تمام مراتب سیر و سلوک مال انسان هست که به انسان آموزش بدهد که ای انسان چگونه باید به حیات خود ادامه بدهید چگونه باید زندگی بکنید که از زندگی برخوردار باشید .

عبد به عنوان یک موجود خدمت گذار که برای جامعه مفید باشد عبد یعنی بنده بودن کسی که خدمت و یا کاری را انجام میدهد.

عبادت یک قسمت است ولی عبادت دیگر عبد بودن است. عبادت به جز خدمت خلق نیست به تسبیح و سجاده و دلق نیست.

عبادت این نیست که تسبیح دستت باشد پیشانی کبره بسته باشد ولی نزول خور باشی تمام آموزش های ما رساندن انسان به یک آرامش و آسایش و بهشت موعود است واگر بهشت را به یک تمثیل نگاه کنیم آخرش انسان به یک مکانی میرسد که در آن مکان باید دارای آرامش و آسایش باشد.

همسفر مریم ح:هر کاری که ما بخواهیم انجام بدهیم یک مبدا و یک مقصد و یک وسیله داریم هدف وسیله را توجیح میکند یعنب اینکه به هدف رسیدی و به هدف رسیدن مهم است و حالا هر وسیله که باشد .بر فرض مثال دروغ: برای رسیدن به هدف یا اینکه به پول برسیم حالا از هر راهی که میخواهد باشد پس وقتی مبدا هست میخواهیم به مقصد برسیم آن راه خیلی مسئله حائز اهمیت است .ما نمیتوانیم بگوییم به هر وسیله ایی که شده باید به قدرت برسیم اگر به مقصد رسیدیم با هر وسیله ایی نمیتوانیم زندگی بکنیم و آسایش و آرامش نداریم .حالا اگر این راه بر مبنای صداقت ،امانت داری،بود به این راه ،صراط مستقیم میگویند . نزدیکترین راهی که انسان به هدف میرسد و اگر خارج از آن بود فسق میشود و شخصی که از صراط مستقیم خارج شود فاسد است.

استاد:اگر ما به کنگره می آییم شاید اول هدف ما رهایی مسافر باشد ولی بعد متوجه میشویم هدف این نیست هدف رهایی خودمان از بند ضد ارزشها و یا خیلی چیزهای دیگر است وقتی شروع به حرکت کردن میکنیم همه ما یک مبدا داریم و هدف هم داریم اینکه برای چه زندگی میکنیم و برای چه داریم حرکت میکنیم مگر اینکه در اوج ناامیدی یک گوشه  ایی نشسته باشیم و هیچ حرکتی از خود نداشته باشیم کسی که ساکن هست و هیچ حرکتی ندارد نیاز به راه ندارد ما در مورد کسانی که افسرده هستند و گوشه گیر و ناامید شدند هیچ صحبتی نداریم این سی دی مخصوص افرادی هست که امید دارند و در زندگی برای خود و آینده برنامه ریزی و هدف دارند.و این سی دی میگوید وقتی هدف را پیدا کردی از راه درست برو تا به هدف خود برسید.

راه مستقیم یعنی اینکه شما از نقطه ایی به نقطه دیگر برسید شاید آهسته آهسته قدم بردارید و زمان ببرد تا به هدف برسید اما اصلا نباید انحراف داشته باشید مثل مسافر که وقتی میگویند باید به رهایی برسی باید 11ماه منتظر باشد و سفرش طول میکشد در طول سفر شاید گریز بزند و حالش بد شود و یا بیماری نهفته ایی که در طول سفر آشکار شود اینها باعث میشود سفرش طولانی تر شود و به جای اینکه در یک پله 21 روز بماند 42 روز بماند و به جای اینکه 10ماه تمام شود 11 ماه تمام سفر تمام شود پس راه مستقیم کوتاه ترین راه است ولی ربطی به زمان ندارد

همسفر عفت:وقتی اطرافیان شروع به قضاوت میکنند باعث حال خرابی من میشود چه باید انجام داد؟

استاد:در جمعی که دیگران قضاوت میکنند تا میتوانیم بحث را عوض کنیم اما ما نمیتوانیم طرف مقابل را تغییر دهیم و نمیتوانیم مدام به او در مورد کار اشتباهش گوشزد کنیم چون او ناراحت میشود و حال ما را خراب میکند انسان عاقل دشمن را تبدیل به دوست میکند نه اینکه دوست را تبدیل به دشمن کند ما باید با آموزش هایی که میگیریم تزکیه و پالایش را در خود انجام دهیم و در جمع تبدیل به  حاضر غایب شویم.

همسفر مریم ح:مسئله دیگر که باید توجه داشت این است که هر کاری را که میخواهیم انجام دهیم باید تحقیق کرد اگر در مورد کاری اقدام کنیم باید حتما تحقیق کنیم و اگر کسی در مورد کسی اظهار نظر کند چه بد و چه خوب باید تحقیق کنیم و بعد به باور برسیم

استاد:هر چیزی که هر جایی می بینید و میخوانید و میشنوید باید در موردش تحقیق کنید و سریع تصمیم نگیرید و هرکسی هر صحبتی کرد زود باور نکنیم و سریع عکس العمل نشان ندهیم تحقیق کنیم تحقیق نیاز به زمان دارد.

نویسنده:همسفر مریم ح

 
نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 07:34 ق.ظ


همسفر خاطره لژیون 14 شیخ بهایی
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 12:10 ب.ظ
همسفر خاطره لژیون 14 شیخ بهایی
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 12:08 ب.ظ
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر