تبلیغات
بال های پرواز - گزارش لژیون-حقه نفس2
 
بال های پرواز
وب لژیون همسفر خاطره (کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان)
درباره وبلاگ


ما همه برای خدمت و آموزش پا به حیات نهاده ایم . ابتدا ،آموزش سپس خدمت درست ،انجام بدهیم.
تا اینکه از این بندهائی که ما را به اسارت خود در آورده اند بتوانیم تک تک آنها را بگسترانیم و به جلو پیش برویم تا جایی که آموزگاری شویم برای افرادی که در بندها اسیر شده اند تا آنها را نجات بدهیم وبرای رهایی آنان تلاش نمائیم.
اما برای رهایی از چنگال اعتیاد به مواد مخدر، که مسافران مان اسیر آن شده اند و برای رهایی از دام هائی که مسافران و همسفران در آن اسیر گشته اند بایستی آموزش کافی در این زمینه ببینیم و سپس صبر را مد نظر داشته باشیم و در برابر سختیها و مشکلات استقامت و پایداری نشان دهیم تا به آن رهایی و آرامش نسبی دست یابیم و به نقطه ای جاری شویم که آغاز نمودیم.

مدیر وبلاگ : همسفر خاطره
چهارشنبه 18 مهر 1397 :: نویسنده : همسفر ندا

به نام قدرت مطلق الله

در روز دوشنبه مورخ 1397/7/16 لژیون بالهای پرواز با حضور 10نفر از همسفران صمیمی و استادی خانم خاطره و دبیری خانم مریم ق با موضوع حقه های نفس 2 راس ساعت مقرر آغاز به کار نمود.

                       

در ابتدای جلسه استاد تاکید داشتند که همسفران روزهای پنج شنبه و جمعه در پارک حضور داشته باشند و فقط با آمدن در روز دوشنبه آموزشها را به میزانی که مورد نظر هست دریافت نکرده ایم.

استاد:

همیشه آرزو داشتیم یک روز بدون مواد زندگی کنیم و دغدغه های دوستان ناباب و توهم هایشان را نداشته باشیم اما الان شرایط و امکانات مهیا شده ولی خودمان بهانه درست میکنیم .در کنگره قانون اینگونه است که یک سفر دومی بعد از رهایی اگر در آزمون کمک راهنمایی قبول نشد و یا اینکه خدمت نمیکند و یک فرد خنثی هست اگر فضای کنگره کم باشد عذر او را میخواهند و دیگر نمیتواند به کنگره بیاید و قدر هر چه را نداشته باشیم از دست میدهیم.باید از سی دی حقه نفس هم آموزش بگیریم و بدانیم که خیلی از این مسائلی که در اطراف ما هست به صورت یک حقه ظاهر میشوند. نفس که به صورت آشکار به ما نمیگوید که جیب مسافرت را بگرد و یا اینکه در همه امور شخصی و خصوصی مسافر دخالت کن اینها حقه های آشکار و شناخته شده هستند ولی نفس هزاران حقه دارد که ناشناخته است .نفس اماره وقتی وارد نفس لوامه میشود هزاران طیف دارد شما رنگین کمان را در نظر بگیرید رنگ به رنگ عوض میکنید تا از آن طیف نفس اماره گذر کنید و باید طیف ها را پشت سر هم رد کنید تا وارد نفس لوامه شوید و باید تک به تک این طیف ها را سپری کنید و با کمی تفکر گذر کنید.آقای امین از حقه یک ذره صحبت کردند و گفتند وقتی من نمیتوانستم بر خوابم غلبه کنم و به هیچ کاری نمیرسیدم و تنها راه حل آن فقط بدل بود .یعنی هر چقدر که به ما حمله می کند و یا سر راه ما قرار میگیرد ما باید بدل آن را استفاده کنیم و ضربه فنی کنیم و آقای امین از بدل آن استفاده کردند تا به اهدافشان رسیدند.

توضیح سی دی حقه های نفس2

حقه های نفس عبارتند از:

2-حقه عصیان

دقیقا مصداق افرادی که شور حسینی میگیرند و در ابتدای کاری که میخواهند انجام دهند خیلی شور و اشتیاق دارند ولی در حد همین یکی دو بار است و سریع شور و اشتیاق سرد میشود مثل این عشق های که تبدیل به تنفر می شود و این حس ها عشق نیست اینها خاطره ایی زود گذر است.دقیقا اینها مثل همین حقه های عصیان می ماند که فرد برای رفتن به کنگره بهانه تراشی میکند و ذره ذره به گونه ایی می شود که کسی که اینقدر پرشور و انرژی به کنگره آمده تبدیل به یک آدم خنثی و معمولی شده است فقط در همین حد میخواهد بداند که مسافرش در چه وضعیتی است و در کنگره چه خبر است و دیگر خیلی پیگیر کار نیست.

نشانه های عصیان چیست؟

طرف روزنامه وار از کنار مطلب رد میشود یعنی در این حد که بداند که این اطلاعات به چه دردی میخورد اینقدری که فقط بفهمد و خودش را محتاج آموزش نمیبیند و فکر میکند اینها مال آدم های دیگر هست و همیشه فکر میکند مطالب را فهمیده است یعنی از منیت بالایی برخوردار است و این منیت اجازه نمی دهد همش میگوید بلدم –بلدم و اینها همه نشانه های عصیان است

و تنها چیزی که میتواند با عصیان مبارزه کند تکرار مطالب و تمرین است

3-حقه بعدی حقه نیاز و وسوسه است

آقای امین میگویند ما نیاز و وسوسه را در کنگره تعریف کردیم

وسوسه یعنی فکری که به سرعت به ذهنتان خطور میکند و میگوید فلان کار را انجام بدهید و یا انجام ندهید و به ذهن شما حمله میکند اگر کمی سکوت کنید و زمان بدهید و نادیده بگیرید وسوسه از بین میرود ولی چیزی که با دادن زمان از بین نرفت و محو نشد وسوسه نیست و تبدیل به نیاز شده است مثلا بدن یک فرد مصرف کننده به مواد مخدر نیاز دارد وقتی پله اش را کم میکند بعد از گذشت دو روز میبیند حالش بد است باید به خودش فرصت بدهد چون پله اول کمی شوک بهش وارد شده و باید زمان به بدن داده شود و باید به خودش فرصت بدهد اگر زمان داد ولی احساس کرد هنوز حالش بد است یعنی اینکه نیاز دارد مثلا یک مشکل جسمی داردکه بدن نتوانسته خودش را سازگار بدهد ولی اگر نیاز نباشد به بدنش زمان داد هفته دوم بدن سازگار میشود و نباید خیلی اذیت بشود و این وسوسه بوده و حل شده و خیلی ها فکر میکنند چون پله کم میکند حالشان بد میشود و شاید هم همینطور باشد اما اینها نیروهای بازدارنده و افیونی هستند که به سراغ ما می آیند .من همسفر هم خیلی وقتها دچار همین مشکل میشوم و درگیر چندین پارامتر میشوم مهمانی بروم ،جلسه بروم،و یا ...آن پارامتری که ضد ارزش تر است بیشتر وسوسه ات میکند مثلا به خودت میگویی چرا به مهمانی نروم روحیه ام به مهمانی نیاز دارد و با خودمان هزار دلیل برای رفتن بیاوریم وقتی عمیق فکر میکنی متوجه میشوی که آن شادی در مهمانی زود گذر بوده و بعد تفکر میکنی که آیا نیاز واقعی ات رفتن به مهمانی بوده و یا شرکت در جلسه آموزشی اگر حال روحی ات خراب است باید تفکر کنی که کدام یک به صورت دائمی حال روحی ات را درمان میکند نه به صورت مقطعی و زود گذر.

4-حقه فراموشی

حقه فراموشی خیلی آهسته و زیرکانه با ما رفتار می کند مثل خیلی از ماهمسفران که فراموش کردیم سال گذشته را در چه مرحله ایی از زندگی بودیم و چقدر حالمان خراب بود.

امروز ما، آرزوی دیروز ما بود

و حتی فراموشی خیلی زیرکانه بر روی نفس و تفکر ما غلبه میکند و اجازه نمیدهد تا ما لذت روزگار را ببریم و مدام در حال غر زدن هستیم و شرایط بالاتر و بهتری را درخواست میکنیم و یادمان رفته دیروز چه بودیم و این فراموشی باعث میشود آدم های ناشکری بشویم و احساس و اشتیاق ما را به خیلی از مسائل حذف میکند یک روز ذوق رهایی داشتیم و ذوق تولد داشتیم و .. ولی چون حقه فراموشی خیلی زیرکانه بر ما تسلط پیدا میکند کاری میکند که این اشتیاق ار بین میرود و برای ما عادی میشود.

5-حقه تو نمی توانی

مدان در ذهنت تکرار میکند که تو نمیتوانی و تو میگویی نه من میتوانم و از عهده هر مسئولیتی بر می آیم این حقه به خاطر منیت افراد به وجود می آید و مسئولیتهایی را میپذیرند که بیش از ظرفیت و گنجایش درونی تان است و بعد دچار آسیب میشوید مثلا اینکه همزمان هم بیرون از خانه کار میکنید و هم داخل خانه و مدام تکرار میکنید که من میتوانم مانند یک مرد باشم و وقتی این حقه سراغ فرد می آید باعث میشود جایگاهش را از دست بدهد سی دی حقه نفس شامل خیلی از سی دی ها میشود مانند :سی دی گره مسئولیت؛گره قدرت ،گره عشق و منیت که چرا من باید کمتر از بقیه باشم و من از پس همه کارها بر می آیم و چون میتوانم روی همه را کم کنم به جسممان ضربه میزنیم یعنی همان گره قدرت و به دنبال تایید دیگران هستیم.

6-حقه افکار ناگهانی

خیلی افکار هستند مثل اینکه میگویی شیطان گفت فلان کار را انجام بده و من نمیخواستم جیب شوهرم را بگردم نمیدانم چی شد و به دنبال حقه رفتن چیز خوبی دستگیر فرد نمیشود و تمام اعصاب و روان فرد را به هم میریزد.

دستور جلسه لژیون هفته آینده:سی دی ضلع سوم و سروقت و ادامه جزوه جهان بینی 2

نویسنده همسفر مریم ح

 

 

 

 

 

 

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها : گزارش، لژیون، بالهای پرواز، حقه های نفس، درمان، کنگره 60،
لینک های مرتبط :
شنبه 18 خرداد 1398 03:38 ب.ظ

I think this is one of the most significant information for me. And i'm glad reading your article. But should remark on some general things, The site style is wonderful, the articles is really excellent : D. Good job, cheers
شنبه 21 مهر 1397 11:29 ب.ظ
خسته نباشید مریم عزیزم.‌مفید بود
شنبه 21 مهر 1397 11:25 ب.ظ
بسیار عالی و مفید عزیزم خداقوت
شنبه 21 مهر 1397 12:42 ب.ظ
آفرین به خانم مریم و ندای عزیزم که گزارش لژیون رو کامل و جامع ثبت نمودند
چهارشنبه 18 مهر 1397 10:59 ب.ظ
سلام و سپاس از خانم مریم و خانم ندا عزیز
چهارشنبه 18 مهر 1397 05:09 ب.ظ
سلام جلسه خیلی خوبی بود ممنونم از راهنمای گلم وتمام خواهران هم لژیونیم با تشکر از ندای عزیزم
چهارشنبه 18 مهر 1397 03:42 ب.ظ
سلام وخدا قوت به راهنمای گلم و خواهر های عزیزم خانم مریم و خانم ندای عزیز موفق باشید .
چهارشنبه 18 مهر 1397 03:20 ب.ظ
سلام و خدا قوت خدمت خانم مریم عزیز.ممنون بابت گزارش لژیون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :