تبلیغات
بال های پرواز - گزارش لژیون_جهانبینی۲
 
بال های پرواز
وب لژیون همسفر خاطره (کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان)
درباره وبلاگ


ما همه برای خدمت و آموزش پا به حیات نهاده ایم . ابتدا ،آموزش سپس خدمت درست ،انجام بدهیم.
تا اینکه از این بندهائی که ما را به اسارت خود در آورده اند بتوانیم تک تک آنها را بگسترانیم و به جلو پیش برویم تا جایی که آموزگاری شویم برای افرادی که در بندها اسیر شده اند تا آنها را نجات بدهیم وبرای رهایی آنان تلاش نمائیم.
اما برای رهایی از چنگال اعتیاد به مواد مخدر، که مسافران مان اسیر آن شده اند و برای رهایی از دام هائی که مسافران و همسفران در آن اسیر گشته اند بایستی آموزش کافی در این زمینه ببینیم و سپس صبر را مد نظر داشته باشیم و در برابر سختیها و مشکلات استقامت و پایداری نشان دهیم تا به آن رهایی و آرامش نسبی دست یابیم و به نقطه ای جاری شویم که آغاز نمودیم.

مدیر وبلاگ : همسفر خاطره
سه شنبه 13 آذر 1397 :: نویسنده : همسفر پریسا
  

به نام قدرت مطلق الله

 روز دوشنبه مورخ ۹۷/۹/۱۲لژیون بالهای پرواز با حضور همسفران عزیز و استادی خانم خاطره و دبیری همسفر خانم سپیده و دستور جلسه جهانبینی (2) راس ساعت مقرر آغاز به کار نمود

                        .

                                               

 

در ابتدای جلسه استاد در مورد دستور جلسه هفته آینده که بنیان کنگره می باشد از رهجوها خواست که مطالعه داشته باشند وآمادگی داشته باشند و همین مطالعات باعث می شود که خودمان را پیدا کنیم و رهجو هر لحظه باید هدفش را مشخص کند درست است که راه مستقیم را می رود ولی شاخه های مختلفی دارد پس هر چند وقت یکبار باید به خودمان تلنگری بزنیم و تفکر کنیم که کجای کارم . حالم چقدر بهتره ومی خواهم به کجا برسم و هر دفعه باید پربارتر به کنگره بیاییم و هیچ چیزی غیر از خواسته و تلاش ما معجزه نمی کند .              جهانبینی۲
در مورد ساختارهای مافیایی : یک مثال بارز این است که ساقی مواد وقتی که یک فرد مصرف کننده در ابتدای مصرف پول نداشت رایگان به او مواد می دادند وبه دلیل اینکه می خواستند ساختارشان حفظ شود و به فکر گسترش ساختار بودند واگر به فکر حفظ مشتری نباشد مصرف کننده به سراغ فرد دیگری می رود .
یک اصل مهم: ما جهانبینی را شبیه سازی میکنیم چون صد بار هم که بگوییم انرژی نمی دانیم یعنی چه؟ چون دیده نمی شود وقتی میگوییم انرژی شبیه پول عمل میکند اما کارایی و قدرت پول همانند انرژی نمی باشد به دلایل (1) ما وقتی انرژی نداشته باشیم حتی توان به دست آوردن پول را نداریم ولی اگر پول نداشته باشیم ولی انرژی داشته باشیم میتوانیم به پول هم برسیم . (2) در صور آشکار پول میدهیم و جنسی مادی تهیه می کنیم ولی ما با دادن انرژی انرژی می گیریم در واقع مبداُ حس ما است و آن حس است که به ما انرژی می دهد وقتی ما حس نداشته باشیم نمی توانیم از عقل استفاده کنیم و وقتی نتوانیم از عقل استفاده کنیم نمی دانیم چه انرژیهایی جذب کنیم چون با حس خوب انرژی های مثبت را جذب میکنیم و باحس بد انرژی های منفی را جذب می کنیم واینها همه به همدیگر مربوط است وقتی حس منفی است دریافت از طبیعت آلوده است پس اطلاعاتی شبیه آب فاضلاب به مغز می رسانیم و مغز فرمان اشتباه صادر می کند ودر مسیری که در جهت منفی ها است حرکت می کنم .
خیلی وقتها در جهت منفی انرژی زیادی وجود دارد مثل انرژی مافیا اما زود گذر است وحال خوش برایشان نمی آورد .
یکی از رهجوها سوال پرسید که چکارکنم که حس ما آلوده نباشد؟
استاد : وقتی در مسیر آموزش قرار بگیریم ذره ذره در من تاُثیر می گذارد من از اول نمی دانم که حس من آلوده است و فکر می کنم که یک آدمی هستم که حق با من است ولی بعد که متوجه می شوم من از لحاظ حسی مشکل دارم و یاد می گیرم با تکرار و تمرین و زمان حس آلوده ام را تغییر دهم .
و وقتی حس منفی به سراغم می آید باید سریع با حس مثبت جایگزین کنم و حس منفی را ضربه فنی کنم مثلا اگر قبلاً با کسی مشکل داشتیم فکر می کردم که باید بروم و مشکل را با طرف مقابل مطرح و شفاف سازی کنم تا شاید برطرف شود ولی بعد متوجه شدم که شاید طرف مقابل ظرفیت نداشته باشد و قرار نیست که با مطرح کردن مشکل حس من خوب شود بلکه با آموزش عقلم با نفسم صحبت کنم تا قبل از آمدن به کنگره دید ما نسبت به مسافرمان منفی بود و مدام فکرهای نامربوط و منفی به ذهنمان می آمد و قضاوت می کردیم و..... با این اوضاع  وقتی مسافر به منزل می آمد حتی اگر راستش را هم می گفت آنقدر حس ما آلوده بود که برای نابود کردن زندگی کافی بود و من از روی جهلم قضاوت میکردم و بعد یاد گرفتم که با حسِ خوب به قضیه نگاه کنم و حسِ آلوده ی من به مغز با نگاه خشم و کینه فرمان می دهد. پس چه چیزی از انرژی خانه نصیب ما میشود جز دعوا و کتک کاری و ...
ولی نمی دانستیم آنچه کاشتیم خودمان داریم درو میکنیم و این موارد مربوط به قبل از آموزش بود ولی حالا که آگاهی داریم از یک بیمار انتظاری نداریم و شاید به خاطر حال بد، مسافر؛ به ما دروغ بگوید و گریز بزند پس بیمار است و نفس مسافر نیاز به آموزش دارد.
یکی از تفاوت های پول و انرژی:
پول همه جا نیست ولی انرژی همه جا هست حتی جایی که جرم نیست مثل وجود خدا .
من نباید فکر کنم اگر داخل اتاقی بروم که چیزهای ناجور و صداهای بدی نشنوم و همه جا تاریک باشد انرژی جذب نمیکنم؛چون تا زمانی که جسم فیزیکی و صور آشکار ما وجود دارد ما انرژی جذب میکنیم. و حس هم وجود دارد.
وقتی انسان میمیرد حس های صور آشکار از کار میفتد و نمیتواند انرژی کسب کند ولی صور پنهان در حال کسب انرژی است و ما هرکاری کنیم نمیتوانیم از انرژی های منفی در امان باشیم جز از راه تفکر مثبت که همه حلقه وار به یکدیگر پیوسته است. همه ی برداشت ما از عملکرد دیگران از اینکه آدمِ خوبیه یا نه بستگی به انرژی ای که در اختیار داریم دارد،به ماهیت انرژی که همان کیفیت انرژی است.
 
اصل بقای انرژی:انرژی هیچگاه از بین نمیرود بلکه از صورتی به صورت
دیگر تبدیل میشود. هیچ خواسته و حسی به هیچ نحوی از بین نمیرود بلکه اگر بستر مناسب برایش فراهم نباشد خواسته کمرنگ شده و خواسته ی پررنگ تر روی آن قرار میگیرد. پس من با پالایش، حس دروغگویی درونم از بین نمیرود فقط کمرنگ تر میشود.مثال:منِ همسفر قبلا انرژی زیادی داشتم ولی آن موقع انرژی من به صورت منفی،کنجکاوی،قضاوت،و... نمودار میشد ولی الان با آموزش به صورت مثبت نمایان میشود.
همسفر ریحانه:من قبلا انرژی و شور و اشتیاق بیشتری داشتم ولی چرا الان فکر میکنم شور و انرژی قبل را ندارم ؟
استاد:انرژی های منفی زود من را به خواسته هایم میرسانند و خیلی راحت به دست می آید و راحت خرج میشود ولی الان به سختی به دست می آید و ابتدا باید آموزش ببینم و بعد تفکر کنم و بعد حسم را تغییر دهم و تزکیه و پالایش کنم و به سختی به دست می آید و چون در جهت ارزش ها است احتیاجی به بیان کردن ندارد که من آدمی پرانرژی هستم.چون درّ و گوهر داخل صدف میماند و کسانی که آگاهی ندارند همیشه در حال تعریف کردن از خود و در ظاهر پر انرژی هستند.پس انرژی میتواند در صور پنهان قرار بگیرد و در مسیر درست حرکت کند،آهسته و پیوسته و ماهمسفرها قبلا مدام میخواستیم در جمعی که هستیم خودمان را مطرح کنیم و بدون مشکل نشان دهیم. که به دلیل همین ناآگاهی ها بود ولی الان خیلی آرام تر شدیم و نیازی به جار زدن نداریم .
ما قبلا درگیر گره قدرت بودیم و دائم نیازمند تایید دیگران و فقدان آموزش را دوست داشتیم به این صورت نشان دهیم. به عنوان مثال با دیر آمدن به مجلسی به محض وارد شدن شروع به توضیح به دیگران در مورد علت دیر آمدنمان میکردیم که مبادا دیگران در مورد من و مسافرم فکری کنند در صورتی که ممکن است اصلا کسی حواسش به ما نباشد ولی خودمان دائم درگیر هستیم و ما فقدان آگاهی و کمبود محبت وغیر داشتیم . وقتی حس و خواسته را ضربدر مسیر حرکت کنیم جواب نهایی انرژی به دست می آید. وقتی حسی خوب داشته باشیم ودر مسیر مثبت قرار بگیریم انرژی مثبت به دست می آوریم ولی اگر حسِ ما خوب باشد ولی مسیر غلط در پیش باشد،انرژی منفی به دست می آوریم . و اگر حسِ ما منفی باشد در مسیری غلط ،انرژی زیادی در مسیر منفی به دست می آید؛ مثل مافیا. مثال:توضیح معادله ی عملکرد:
کسی که با حرص و طمع در مسیر حرص و گرون فروشی به جمع آوری ثروت بپردازد انرژی که به دست می آورد منفی است. شاید پول زیادی به دست بیاورد ولی انرژی منفی پشت این پولها است. و یا در یک دعوای خیابانی با حس خشم به نابودی و کتک کاری پرداخته . درست است که اگردر آخر دعوا موفق شدی سرت را بالا میگیری و افرادی دورو برت هستند که توانستی مثلا ادبش کنی و تلافی کنی اما انرژیکه به دست میاوری منفی است. و قرار نیست با عشق و محبت خرجش کنی. باز یک جای دیگر زور گیری میکنی و این انرژی را در همین جهت ها خرج میکنی.
فرق انرژی و حس را با مثال هسته و دانه بیان میکنیم: با کاشت هسته و دریافت انرژی ،هسته جوانه میزند که میگوییم بیداری حس آن هسته (حالت خواسته دارد) و باجذب رطوبت قدرت میگیرد.شبیه جنینی که در شکم مادر است؛ بعد از اینکه انرژی جذب کرد تازه قلب تشکیل میشود و خیلی وقت ها میگویند قلب جنین تشکیل نشد چون خواسته برای جنین ضعیف بوده

 نویسنده:همسفرریحانه

 

دستور جلسه هفته آینده ادامه جهان بینی 2

 

نوع مطلب : گزارش لژیون، 
برچسب ها : مزارش، لژیون، بالهای پرواز، جهانبینی، اعتیاد، درمان،
لینک های مرتبط :
شنبه 18 خرداد 1398 03:37 ب.ظ

Hi! Would you mind if I share your blog with my facebook group? There's a lot of people that I think would really enjoy your content. Please let me know. Thanks
یکشنبه 18 آذر 1397 12:06 ب.ظ
سلام وخسته نباشید به خانم ریحانه و خانم پریسا عزیزم ممنون بابت وبلاگ نویسی
چهارشنبه 14 آذر 1397 10:17 ق.ظ
خداقوت به خانم ریحانه و پریسای عزیزم که با عشق خدمت میکنند .
انشاءالله خدمت در جایگاهای بالاتر را کسب نمایند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :